Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Drawsko Pomorskie pozyskało prawie 800 tys. na edukację dla drawskiej jedynki. Dzisiaj podpisano umowę

  • Napisane przez  DSI
Drawsko Pomorskie pozyskało prawie 800 tys. na edukację dla drawskiej jedynki. Dzisiaj podpisano umowę

Już od kwietnia ma się rozpocząć realizacja projektu w Szkole Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim. To projekt zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Dzisiaj została podpisana umowa o dofinansowanie pn.: „Dobry start w przyszłość - wsparcie uczniów w Szkole Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim”.

Projekt będzie realizowany przez dwa lata w partnerstwie. Liderem projektu jest gmina Drawsko Pomorskie, partnerem – MAŁY INŻYNIER Ewa Bednarek.

Na działania edukacyjne, w obszarze edukacji przedszkolnej oraz szkolnictwa ogólnego, Urząd Marszałkowski przekazał 71 mln zł ze środków programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego.

Jedną z gmin, która pozyskała środki jest Drawsko Pomorskie

We wtorek i w środę podpisywano pierwsze umowy z beneficjentami. Spotkania zaplanowano w Reczu, Choszcznie, Mirosławcu, Czaplinku, Drawsku Pom (Urzędzie Miejskim i Starostwie Drawskim) oraz w Połczynie-Zdroju.

W Drawsku Pomorskim nauczyciele wezmą udział w szkoleniach z zakresu prowadzenia zajęć metodą eksperymentu, prowadzenia zajęć z programowania oraz doskonalenia umiejętności w zakresie rozwijania kompetencji społecznych, wyrażania emocji.

W maju i czerwcu większość uczniów pojedzie na wycieczkę do Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha do Szczecina.

Podczas wakacji szkoła zostanie doposażona w pomoce naukowe i sprzęty, ale także dla uczniów zostaną zorganizowane półkolonie z zajęciami z robotyki i laboratorium naukowe. Od września, w ramach projektu, będą prowadzone zajęcia dodatkowe rozwijające zainteresowania oraz zajęcia wyrównawcze. Uczniowie będą mogli skorzystać z doradztwa zawodowego.

W ramach projektu zorganizowany zostanie festiwal nauki, którego celem będzie promowanie nauk ścisłych w atrakcyjnej, motywującej uczniów formie.

Dla Drawska Pomorskiego wartość całego projektu wynosi 867.680,41 zł. Dofinansowanie to kwota 780.875,41 zł, natomiast gmina zobowiązana jest do zapewnienia wkładu własnego w wysokości 1.670,00 zł oraz 85.155,00 zł wkładu rzeczowego w postaci udostępnienia sal do zajęć.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej