Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Enej zagra na scenie już w sierpniu

  • Napisane przez  Mat. pras.
Enej, fot. Wiktor Franko Enej, fot. Wiktor Franko

Zespół Enej to wieloletni przyjaciele Fundacji WOŚP i Najpiękniejszego Festiwalu Świata, którzy już nie raz grali na festiwalu i koncertach z okazji Finałów WOŚP. Kapela wystąpi na Dużej Scenie 30. Pol'and'Rock Festival!

Enej to polski zespół muzyczny. Grają szeroko rozumianą muzykę folkową z dodatkiem wielu innych gatunków. Kapela powstała w 2002 roku w Olsztynie. Ich przygoda nabrała rozpędu w roku 2010, gdy zespół wziął udział w eliminacjach do Przystanku Woodstock i przebojem wdarł się na Dużą Scenę, niemal z marszu zdobywając rzeszę wiernych fanów.
Od tego czasu zespół gości na scenach największych polskich festiwali, do których zaliczyć można między innymi Przystanek Woodstock, Open’er Festival, Jarocin Festiwal, KFPP w Opolu, TOPtrendy Festiwal, Sopot Top of the Top Festival, czy Polsat Super Hit Festiwal. Na swoim koncie ENEJ ma sześć autorskich płyt studyjnych – „Ulice” (2008), „Folkorabel” (2010, złota płyta), „Folkhorod” (2012, potrójna platyna), „Paparanoja” (2015, platyna), „Idealny Sen” (2021) oraz najnowsze wydawnictwo – „Vesna” (2024) – które swoją premierę miało zaledwie 29 lutego br., a także dwa krążki z repertuarem kolędowym: „Kolędy pod wspólnym niebem” (2018), „Kolędy z pierwszą gwiazdą” (2022) i zapis koncertu z Przystanku Woodstock 2011 na płycie DVD. Zespół Enej nagrał również płytę odbiegającą od swojego głównego nurtu: „A skiela Wy?”, która zawiera 12 pieśni i piosenek ludowych zaaranżowanych na nowo.
Niezwykły styl, różnorodność, energia i niepowtarzalność przedostają się również poza granice Polski. Enej koncertował w USA, Wielkiej Brytanii, na Litwie, Ukrainie, we Włoszech, w Belgii, Czechach, Niemczech, czy Irlandii, wszędzie spotykając się z żywiołowym przyjęciem publiczności.
Na Najpiękniejszym Festiwalu Świata Enej grał podczas 16. Przystanku Woodstock 2010 roku, podczas 17. Przystanku Woodstock w 2011 roku, podczas 22. Przystanku Woodstock w 2016 roku i podczas Najpiękniejszej Domówki Świata w 2020 roku.
 
 
Skład:
  • Piotr (Lolek) Sołoducha
  • Mirosław (Mynio) Ortyński
  • Paweł (Bolek) Sołoducha
  • Kuba (Czaplay) Czaplejewicz
  • Łukasz (Długi) Przyborowski
  • Damian (Pinki) Pińkowski
  • Kornel Kondrak
  • Piotr (Pancur) Pankowski 
Piotr i Paweł Sołoducha mają ukraińskie korzenie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostała piątka muzyków to Polacy.

30. Pol'and'Rock Festival

Znany wcześniej jako Przystanek Woodstock, Pol'and'Rock Festival to przede wszystkim wielka muzyczna przygoda, podczas której ożywają ideały oryginalnego Woodstocku'69. Odbywający się w Polsce od 1995 roku festiwal już po raz 30. wyśle w eter dźwięki Pokoju, Miłości i Muzyki!
W dniach 1-3 sierpnia 2024 roku ponownie na dawnym lotnisku Czaplinek-Broczyno Najpiękniejsza Publiczność Świata spotka się, by pielęgnować wartości wolności, braterstwa i rock'n'rolla (ale nie tylko!), podczas jubileuszowej edycji Pol'and'Rock Festival! Ogłoszonymi do tej pory zespołami są: Flogging Molly, T.Love, Guano Apes, Flapjack, Clawfinger, Sick Of It All, CelKilt, Motionless in White, Electric Callboy, Myrath, Kasia Kowalska, The Warning oraz Less Than Jake!

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej