Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Sprawcy byli bardzo zuchwali. Liczne kradzieże na terenie Złocieńca. Policjanci zatrzymali sprawców

  • Napisane przez  Policja
Sprawcy byli bardzo zuchwali. Liczne kradzieże na terenie Złocieńca. Policjanci zatrzymali sprawców

Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Złocieńcu realizując informacje operacyjne ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali licznych kradzieży sklepowych na terenie Złocieńca.

Do pierwszych kradzieży doszło w połowie stycznia 2024 roku. To wtedy nieustaleni sprawcy dokonali kradzieży artykułów chemicznych, spożywczych i alkoholowych na terenie miasta. Kolejnym łupem złodziei były losy loteryjne i zdrapki na łączną kwotę 1445 zł. W toku pracy złocienieckich kryminalnych doszło do zatrzymania podejrzewanych o popełnienie tych przestępstw. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Złocieńca w wieku 46 i 28 lat.

W toku prowadzonych czynności jeden z zatrzymanych mężczyzn usłyszał zarzuty kradzieży zuchwałych, których dokonał w ramach recydywy, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Drugi z mężczyzn przyznał się do czterech zuchwałych kradzieży, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

W trakcie przesłuchań mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów oraz złożyli obszerne wyjaśnienia. Na wniosek drawskiej prokuratury decyzją Sądu Rejonowego w Drawsku Pomorskim zastosowano wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dociekliwość funkcjonariuszy i analiza zdarzeń pozwoliła na powiązanie spraw, w których dotychczas nie ustalono sprawców. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze będą ustalać, czy dwaj amatorzy kradzieży mogli dopuścić się jeszcze innych czynów.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej