W Drawsku Skatepark już działa

  • Napisał 
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

W 2012 roku rozpoczęto prace projektowe skateparku w Drawsku Pomorskim. Przypomnijmy, że referat promocji drawskiego ratusza przeprowadził ankietę wśród miłośników  jazdy na deskorolkach, rowerach bmx i rolkach. Efektem tego był projekt, o którego kształcie zdecydowali sami zainteresowani.

8 czerwca miał miejsce odbiór techniczny nowego obiektu sportowego. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie. Skatepark o powierzchni 1 500  m2, długości 87 m oraz szerokości od 12 do 22,5 m, zaprojektowano w technologii betonowej o nieregularnym kształcie. Obiekt został również oświetlony i jest monitorowany przez kamery. 

Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim już zaprosił mieszkańców Drawska Pomorskiego i innych miejscowości do korzystania z obiektu, który udostępniony jest codziennie w godzinach od 07.00 do 22.00. Apeluje, aby podczas korzystania ze skatepraku zachować ostrożność, pamiętać o używaniu przez cały czas jazdy kasków ochronnych i kompletu ochraniaczy. 

Zlokalizowany nieopodal kompleksu boisk ,,Orlik 2012”, placu zabaw w Parku Chopina, skatepark powiększa bazę rekreacyjno – sportową w tej części miasta. 

Uroczyste otwarcie, podczas którego przewidziano szereg atrakcji, odbędzie się 26 czerwca br. o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy. Będą koncerty i pokazy.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto