Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Najmłodsi muszą umieć reagować na przemoc. O tym mówiły policjantki z drawskiej komendy

  • Napisane przez  Policja
Najmłodsi muszą umieć reagować na przemoc. O tym mówiły policjantki z drawskiej komendy

19 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci, dlatego policjantki spotkały się z tej okazji z dziećmi.

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci który został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy szwajcarskiej Fundacji Światowy Szczyt Kobiet (Women's World Summit Foundation). Ponad 700 organizacji pozarządowych ze 125 krajów świata tworzy międzynarodową koalicję Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci.

Często sprawcami przemocy wobec dzieci są bliskie im osoby. Jak wynika z przeprowadzonych badań w Polsce to wciąż poważny problem, a najmłodszym przysługuje wiele praw takich jak: prawo do ochrony przed wszelkimi formami przemocy, okrucieństwem, wyzyskiem, zaniedbaniem, czy złym traktowaniem.

Walka z przemocą wobec dzieci to zadanie całego społeczeństwa. Ważna jest nie tylko świadomość rodziców, opiekunów i profesjonalistów, ale także wrażliwość i reagowanie osób, które są świadkami przemocy.

Wczoraj policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim odwiedziły uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim i opowiadały najmłodszym o zjawisku przemocy i gdzie szukać pomocy, gdy jest się jej światkiem, bądź ofiara.
Dzieci chętnie brały udział w rozmowie i opowiadały o tym, do koga mogą zwrócić się o pomoc w potrzebie.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej