Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Przedświąteczne upominki z Niemiec przyjechały do Czaplinka

  • Napisane przez  UM
Przedświąteczne upominki z Niemiec przyjechały do Czaplinka

16 listopada, po raz osiemnasty do Czaplinka przyjechały upominki z niemieckiego miasta partnerskiego Grimmen.

Jak co roku, po Świętym Marcinie zastępca burmistrza miasta Grimmen Ingo Belka oraz Claudia Seitz – pastor kościoła ewangelickiego przywieźli dla dzieci z terenu gminy Czaplinekprezenty przygotowane przez dzieci z Grimmen.

Już od 18 lat trwa akcja charytatywna, w ramach której dzieci z miasta partnerskiego Grimmen przygotowują upominki dla dzieci z Czaplinka. Jest to wspólna inicjatywa miasta Grimmen i Kościoła Ewangelickiego w Grimmen.  Pięknie zapakowane prezenty zostały złożone w jednym z pomieszczeń na hali widowiskowo-sportowej w Czaplinku.

Przedświąteczne upominki z Niemiec przyjechały do Czaplinka

Wizyta gości z Grimmen to także okazja do spotkania członków czaplineckiego Stowarzyszenia Kiwanis International Klub Czaplinek, który od początku tej akcji przekazuje otrzymane dary potrzebującym dzieciom z terenu naszej gminy.

Późnym popołudniem w „Dworku Sikory” odbyła się kolacja z udziałem Burmistrza Czaplinka pana Marcina Naruszewicza. Prezes czaplineckiego Kiwanisu Bożena Lemisz, w imieniu wszystkich członków stowarzyszenia podziękowała darczyńcom za wieloletnie wsparcie, jakiego udzielają klubowi oraz jego podopiecznym. Do podziękowań dołączył Burmistrz, który wspólnie z Bożeną Lemisz przekazali kosze z regionalnymi produktami oraz życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Burmistrz podziękował również członkom Stowarzyszenia Kiwanis za ich pracę na rzecz naszej społeczności oraz złożył życzenia zespołowi Sela, który obchodził swój siódmy jubileusz.  Z okazji jubileuszu członkowie zespołu poczęstowali gości jubileuszowym tortem,  i uświetnili spotkanie  swoim śpiewaniem.

Przedświąteczne upominki z Niemiec przyjechały do Czaplinka

Goście z Grimmen otrzymali od Klubu Kiwanis w prezencie poemat Adama Mickiewicza pt. ”Pan Tadeusz”, w wersji niemieckojęzycznej. 

Spotkanie było okazją do podsumowania osiemnastoletniego wspólnego projektu.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej