Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Policjanci zwróćą uwagę na światła Twojego samochodu. Tak było już wczoraj podczas kontroli

  • Napisane przez  asp. Karolina Żych
Policjanci zwróćą uwagę na światła Twojego samochodu. Tak było już wczoraj podczas kontroli

Prawidłowe działanie świateł, a także ich właściwe ustawienie ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Okres jesienno-zimowy jest szczególnie trudnym czasem, tak dla pieszych jak i kierowców. Jesienna słota, wczesny śnieg, gwałtowny wiatr, szybko zapadające ciemności znacząco wpływają na bezpieczeństwo na drodze. Z tego względu niezwykle ważnym elementem stają się oświetlenie pojazdów.

Wczoraj policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego drawskiej komendy rozpoczęli działania „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”. Głównym celem akcji jest przypominanie kierującym, że zewnętrzne światła w naszych pojazdach są wbrew pozorom bardzo ważne w okresie jesiennym w relacji pieszy – kierujący zwłaszcza przy tak zmieniających się warunkach atmosferycznych.
Mundurowi rozdawali kierującym ulotki informacyjne propagujące akcję i przypominali im, że bezpieczeństwo wszystkich uczestników drogi jest najważniejsze.

Policjanci zwróćą uwagę na światła Twojego samochodu. Tak było już wczoraj podczas kontroli


Funkcjonariusze informowali kierujących, gdzie i kiedy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdów na stacjach kontroli pojazdów funkcjonujących na terenie Drawska Pomorskiego.

Sprawdzenia odbywać się będą w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  ul. Warmińska 1, 78 –  500 Drawsko Pom.

Terminy, w których odbędą się darmowe sprawdzenia prawidłowości ustawień świateł samochodowych (bez regulacji) to 21 i 28.10, 18.11 oraz 9.12.2023r.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej