Trójbój Tlenowy w Jankowie - malej stolicy sportów siłowych

  • Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz

W minioną sobotę po raz drugi w tym roku Stowarzyszenie Aktywna Wieś zorganizowało turniej dla mieszkańców gminy Drawsko Pomorskie. Turniej pod nazwą Trójbój Tlenowy odbył się w Jankowie w siłowni mieszczącej się w świetlicy wiejskiej. Gospodarzem turnieju była sołtys Jankowa Agnieszka Krymowska - Janusz a prowadzącym Mariusz Rufkiewicz wraz z członkami Stowarzyszenia Sportów Siłowych RUFIAN w Jankowie. 

Do turnieju zapisało się siedem sołectw, które rywalizowały w trzech konkurencjach. Każde sołectwo wystawiło do turnieju po dwóch zawodników, którzy przystąpili do rywalizacji zgodnie z wylosowaną kolejnością.

Pierwsza konkurencja to wyciskanie sztangi leżąc na ilość powtórzeń (sztanga miała ciężar 80 % masy ciała zawodnika), najlepszym zawodnikiem w tej konkurencji był Maciej Jakubowski z Suliszewa, który wycisnął 32 razy sztangę ważącą 65 kg. Dawid Wójcicki z Dalewa zalicza 31 powtórzeń sztangą ważącą 60 kg. a Kamil Wróbel z Dalewa 29 powtórzeń sztangą ważącą 55 kg.

Druga konkurencja to podciąganie się na drążku nachwytem w szerokim rozstawie rąk. W tej konkurencji najlepiej spisał  się Dawid Wójcicki z Dalewa, podciągnął się 25 razy, Kamil Wróbel z Dalewa podciągnął się 17 razy a  Michał Karolewski z Łabędzia 15.

Trzecią ostatnią konkurencją było ćwiczenie na tricepsy tzw. poręcz, Najwięcej bo aż 32 razy podciągnął się Maciej Jakubowski z Suliszewa, tuż za nim był Dawid Wójcicki z Dalewa 31 podciągnięć jako trzeci Adam Szuta z Jankowa 25 podciągnięć

Końcowa klasyfikacja sołectw z Trójboju Tlenowego

  • I miejsce DALEWO 154 pkt
  • II miejsce SULISZEWO 116 pkt
  • III miejsce JANKOWO 101 pkt
  • IV miejsce ŻÓŁTE 81 pkt
  • V miejsce NĘTNO 80 pkt
  • VI miejsce ŁABĘDZIE 68 pkt
  • VII miejsce ZARAŃSKO 51 pkt

Za poszczególne konkurencje zawodnicy otrzymali medale i dyplomy a trzy najlepsze sołectwa puchary pozostałe sołectwa pamiątkowe dyplomy ufundowane dzięki dofinansowaniu gminy Drawsko Pomorskie na realizację zadania upowszechniania sportów na terenie wiejskim

Prześlij relację - zrobiłeś zdjęcia, chcesz pokazać ciekawą informację, wydarzenie, miejsce lub coś co może być interesujące dla mieszkańców gmin, miejscowości powiatu drawskiego. Zapraszamy. Pisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto