Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

400 niezwykłych znalezisk pod Siemczynem. To wszystko odkryto podczas III Zlotu Tropem Wojsk Szwedzkich

  • Napisane przez  DSI za Mariusz Kapczuk
400 niezwykłych znalezisk pod Siemczynem. To wszystko odkryto podczas III Zlotu Tropem Wojsk Szwedzkich

W dniach 15-17 września w Siemczynie odbywał się III Zlot Tropem Wojsk Szwedzkich. Blisko stu pasjonatów historii z 40 miejscowości reprezentujących 17 stowarzyszeń, poszukiwało obozu wojsk szwedzkich z 21 lipca 1655 roku. To już trzecia edycja tego wydarzenia, które organizowane jest przez Stowarzyszenie Tempelburg z Czaplinka.

Wystrzałami z broni przybyłych na to wydarzenie żołnierzy z Regimentu Królewicza Jana Kazimierza oraz Stowarzyszenia Odtwórstwa Historycznego Bracia Herbu Gryf i wspólnym zdjęciem. Tak rozpoczął się tegoroczny Zlot Tropem Wojsk Szwedzkich.

W terenie weryfikowaliśmy wytypowane trzy dostępne miejsca. Odnaleźliśmy ponad 400 przedmiotów, które już wkrótce zasilą lokalne placówki muzealne – mówi Mariusz Kapczuk z SHK Tempelburg

Na wydarzeniu tym nie mogło też zabraknąć prelekcji, które wygłosili: Zbigniew Januszaniec oraz Krzysztof Socha. W nocy zwiedzano pałac po którym zlotowiczów oprowadzał Bogdan Andziak Prezes Henrykowskiego Stowarzyszenia w Siemczynie.

Każdy z uczestników, otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody ufundowane przez sponsorów: Zwiadowca Historii, miesięcznik Odkrywca oraz firmę A-Gora Num. Zlot wsparli także Intermarche Drawsko Pomorskie oraz Cukiernia-Piekarniia Pokutyńscy z Drawska Pomorskiego.

Wydarzenia tego nie byłoby, gdyby nie wsparcie instytucji dofinansowujących jego realizację.

Grant otrzymaliśmy m.in. w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Województwa Zachodniopomorskiego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego który ogłoszony został przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. W Siemczynie, Nasze podziękowania przyjął p. Stanisław Wziątek -Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. W realizacji zadania wspomagały Nas także lokalne instytucje. Zadanie publiczne jakim był III Zlot Tropem Wojsk Szwedzkich, współfinansowany był ze środków otrzymanych z Powiatu Drawskiego oraz z Gminy Czaplinek -za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy relacjonuje prezes stowarzyszenia Mariusz Kapczuk

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej