Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Czy umiemy segregować śmieci? Niestety nie. To pokazuje złocieniecki ratusz i postanawia edukować

  • Napisane przez  DSI za UM
Tak wyglądają pojemniki na parkingu na ulicy Sikorskiego, mimo, że pojemniki półpodziemne są praktycznie puste! Tak wyglądają pojemniki na parkingu na ulicy Sikorskiego, mimo, że pojemniki półpodziemne są praktycznie puste!

Śmieci... Jakie obowiązki mają właściciele nieruchomości w zakresie prawidłowego pozbywania się odpadów?

Drodzy mieszkańcy, w związku z licznymi przypadkami porzucania, pozostawiania i zaśmiecania wspólnych terenów w postaci altan śmietnikowych, pojemników półpodziemnych, pragniemy Państwu przypomnieć, że oprócz Burmistrza i Służb zajmujących się wywozem odpadów komunalnych obowiązki posiadają również Właściciele nieruchomości. - postanowili zaapelować urzędnicy ze złocienieckiego ratusza.

Poniżej przedstawiamy ich apel w całości. 

Podstawowym obowiązkiem właściciela nieruchomości, który wynika z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku jest "zbieranie w sposób selektywny powstałych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych..." . Wbrew pozorom i temu, co może się wydawać takie porzucanie odpadów pod altanami czy pojemnikami jest zaśmiecaniem.

Nikomu z nas nie odpowiada widok porzuconej kanapy, mebli, opon, a niejednokrotnie części wyposażenia łazienki. Wielokrotnie zdarza się również tak, że mimo, że pojemniki półpodziemne są puste w środku zostawiamy odpady pod pojemnikami, a bo nie chce się nam otwierać klapy, a bo już stoją tam inne worki z odpadami, mamy wiele wymówek... Tylko drodzy Państwo nikt nie zastanawia się, że małe gesty, małe działania mają bardzo duży wpływ na wygląd, naszej niedużej społeczności.

Czy umiemy segregować śmieci? Niestety nie. To pokazuje złocieniecki ratusz i postanawia edukować

Można zrozumieć, że ktoś zaplanował wymianę mebli poza terminem zbiórki odpadów wielkogabarytowych, która w naszej Gminie organizowana jest raz na kwartał, ale nie wyrzucajmy ich pod altany, oddajmy na PSZOK, jeżeli nie mamy możliwości zadzwońmy, zapytajmy, co w takiej sytuacji możemy zrobić, jak zadbać, żeby w okolicy naszych pojemników na odpady panował porządek. Wyrzucajmy odpady myśląc o innych, mając do wyrzucenia karton po nowym telewizorze czy lodówce, porwijmy ten karton na kawałki i wrzućmy do pojemnika z myślą innych mieszkańcach, zgniatajmy butelki przed włożeniem do pojemnika, co zapobiegnie nadmiernemu przepełnianiu się pojemników, wyrzucajmy odpady biodegradowalne do pojemników bez reklamówek czy worków.

Czy umiemy segregować śmieci? Niestety nie. To pokazuje złocieniecki ratusz i postanawia edukować

Pojemniki przy ulicy Parkowej

Jeżeli wspólnie nie zadbamy o wygląd naszego miasta, utoniemy, zasypani odpadami, a kwota za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie z roku na rok rosła. Musimy sobie uświadomić, że wspólnie odpowiadamy za poziom recyklingu, który z roku na rok jest coraz niższy, a co się z tym wiąże Burmistrz płaci coraz większe kary. Wspólnie odpowiadamy za wygląd naszego miasta zgodnie ze staropolskim powiedzeniem : "Jak dbasz tak masz!"

Czy umiemy segregować śmieci? Niestety nie. To pokazuje złocieniecki ratusz i postanawia edukować

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z tego, jak dbamy teraz, zmieńmy to!

Czy umiemy segregować śmieci? Niestety nie. To pokazuje złocieniecki ratusz i postanawia edukować

Ulica ZWP

Czy umiemy segregować śmieci? Niestety nie. To pokazuje złocieniecki ratusz i postanawia edukować

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej