Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

To 10 najpiękniejszych momentów na 29. Pol’and’Rock Festival wg Fundacji WOŚP

  • Napisane przez  Karolina Urbaniak
To 10 najpiękniejszych momentów na 29. Pol’and’Rock Festival wg Fundacji WOŚP

Najpiękniejszy Festiwal Świata dobiega końca. Przypomnienie najlepszych momentów z ostatnich trzech dni! 

Magiczne rozpoczęcie Festiwalu słowami „O jak dobrze Cię widzieć!”

Rozpoczęcie jest zawsze jednym z piękniejszych momentów na Pol’and’Rock Festival. Jurek Owsiak wchodzi na scenę i krzyczy do publiki: „O jak dobrze Cię widzieć!” – to magiczna chwila.

Szanowna Publiczności, kocham Was bardzo. Dziękuję, że jesteście tutaj razem z nami. To właśnie na tym polega, żebyśmy spotykali się dwa razy do roku, czuli energię i budowali ten kraj – Polskę, którą wszyscy kochamy bardzo mocno. [...] Zróbmy wszystko, aby także Polska poczuła przez te trzy dni Festiwalu, że takim może być krajem – pełnym miłości, pełnym przyjaźni, pełnym szacunku. Może być krajem, gdzie możemy się do siebie przytulić, gdzie mamy dla siebie dobre słowo. Hej Polsko! To jest właśnie Polska – przecudowna, tolerancyjna, kolorowa, zwariowana, pełna małych dzieciaków, z którymi tu jesteście. - Jurek Owsiak podczas rozpoczęcia 29. Pol’and’Rock Festival

Rozpoczęcie 29. Pol’and’Rock Festival, fot. Stanisław Wadas

Rozpoczęcie 29. Pol’and’Rock Festival, fot. Stanisław Wadas

Piękna, podwójna tęcza nad sceną

Deszczowa pogoda nie zniechęciła Festiwalowiczów do zabawy pod Dużą Sceną. W zamian za wytrwałość mogli zobaczyć piękny widok. Nad sceną pojawiła się ogromna, podwójna tęcza!
 
Podwójna tęcza podczas koncertu na 29. Pol’and’Rock Festival, fot. Bartosz Bujarski

Podwójna tęcza podczas koncertu na 29. Pol’and’Rock Festival, fot. Bartosz Bujarski

Pełne inspiracji spotkanie z Martyną Wojciechowską na ASP

Na scenie Akademii Sztuk Przepięknych Festiwalowicze i Festiwalowiczki mogli usłyszeć inspirującą rozmowę z Martyną Wojciechowską. Sądząc po tłumach, jakie zgromadziły się w namiocie i poza nim, wielu z nich na nią czekało.
 

Chcę Wam dzisiaj opowiedzieć o tym, co mi w życiu nie wyszło, i dlaczego wyszło to na dobre. -Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska to gościni specjalna mBanku, który jest mecenasem Akademii Sztuk Przepięknych od 2018 roku. Rozmowa z Martyną wzruszyła i zainspirowała zgromadzonych w namiocie ASP, którzy już wierzą w to, że „niemożliwe nie istnieje"!

Nie chodzi o to, żeby patrzeć na siebie, a żeby się widzieć. Żeby nie tyle co słuchać, a usłyszeć. I to jest najlepsza rzecz jaką możemy sobie dać. - Martyna Wojciechowska

Martyna jest niezwykłą postacią świata mediów, podróży i działalności społecznej. Inspiruje tysiące osób, czego potwierdzeniem były pytania i podziękowania od publiki pod koniec spotkania. Wielu Festiwalowiczy i Festiwalowiczek dziękowało jej za to, że przyczyniła się do zmian w ich życiu.
 
 
2023-08-05 Pol’and’Rock Festival
Martyna Wojciechowska na 29. Pol’and’Rock Festival, fot. Adam Cygan
 

Kolorowy Marsz Równości

Już po raz kolejny nasi Festiwalowicze i Festiwalowiczki mogli zobaczyć, że Pol’and’Rock Festival jest miejscem, w którym każdy jest akceptowany i kochany. Tutaj mogą być kim chcą i po prostu czuć się sobą! W Marszu Równości wzięło udział wiele osób, każda z nich wyglądała fenomenalnie!
IV Marsz Równości na Pol’and’Rock Festival, fot. Aleksandra Kluszczyńska

IV Marsz Równości na Pol’and’Rock Festival, fot. Aleksandra Kluszczyńska

Spektakularny koncert Krzysztofa Zalewskiego 

Są artyści, którzy wiedzą, jak poprowadzić publiczność i znają siłę swojego przekazu. Jednym z nich jest właśnie Krzysztof Zalewski. Artysta przelał całą swoją energię na tłum, roztaczając przy tym niepowtarzalną aurę. A Najpiękniejsza Publiczność Świata nie zawiodła! Ponieśli moc tej muzyki przez całe festiwalowe pole. Pokazali prawdziwą siłę jedności. A klimat dopełniło morze świateł, które można zobaczyć na nagraniu: 

Ślub Festiwalowiczów w Centrum Prasowym

Po raz pierwszy w historii Festiwalu uczestnicy – Dominika i Romek wzięli ślub cywilny w Centrum Prasowym. Poprowadziła go urzędniczka z USC w Czaplinku – Pani Małgorzata Federowiak-Nowacka. Wszystkiemu towarzyszyli dziennikarze, wolontariusze Pokojowego Patrolu i Jurek Owsiak. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla Młodej Pary! 

2023-08-05 Pol’and’Rock Festival
Ślub cywilny Dominiki i Romka, fot. Adam Cygan

Przekazanie sprzętu medycznego i szkoleniowego na konferencji prasowej

W piątkowej konferencji prasowej wzięli udział funkcjonariusze policji. Podczas tego wydarzenia odebrali oni sprzęt medyczny i szkoleniowy za ponad 20 tysięcy złotych. Będą go używać funkcjonariusze zespołu medycznego Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie. 
Konferencja prasowa podczas 29. Pol’and’Rock Festival, fot. Grzegorz Adamek

Konferencja prasowa podczas 29. Pol’and’Rock Festival, fot. Grzegorz Adamek

Sektorówka na koncercie Kwiatu Jabłoni 

Pol’and’Rock Festival to niezwykłe momenty! Publika Najpiękniejszego Festiwalu Świata po raz kolejny mogła uczestniczyć w czymś wyjątkowym – rozkładaniu sektorówki, czyli wielkiej, biało-czerwonej flagi, która powstała w 2012 roku z okazji Mistrzostw Europy. 1560 mkw. dumy i wiary w to, że Polska jest naprawdę wspaniała! Właśnie tak uczczono koncert zespołu Kwiat Jabłoni, który pojawił się na Pol’and’Rock Festival ponownie, tym razem jako laureat plebiscytu Złotego Bączka. Fundatorami flagi są firmy Sico Print Solutions i OPINION Strefa Druku, dzięki którym po raz kolejny możliwe było celebrowanie najpiękniejszego klimatu – Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

Sektorówka podczas koncertu Kwiatu Jabłoni na 29. Pol’and’Rock Festival, fot. Grzegorz Adamek

Sektorówka podczas koncertu Kwiatu Jabłoni na 29. Pol’and’Rock Festival, fot. Grzegorz Adamek

A o samym koncercie można mówić długo! Był on jednym z najpiękniejszych momentów Pol'and'Rock Festival. Magiczny i wzruszający – Kasia i Jacek wiedzą, jak poruszyć publikę! Najpiękniejsza Publiczność Świata nie zawiodła!
Sektorówka podczas koncertu Kwiatu Jabłoni na 29. Pol’and’Rock Festival, fot. Damian Mękal

Sektorówka podczas koncertu Kwiatu Jabłoni na 29. Pol’and’Rock Festival, fot. Damian Mękal

Pierwszy Bieg „Policz się z cukrzycą” w historii Pol'and'Rock Festival

Po raz pierwszy na Pol'and'Rock Festival odbył się Bieg „Policz się z cukrzycą”! 3 250 Festiwalowiczów i Festiwalowiczek pobiegło na trasie o długości 3 250 metrów. Bieg ten promuje zdrowy styl życia, zwraca uwagę na problem cukrzycy i wsparcie dla osób dotkniętych tą chorobą. To ogromna radość, że tak wiele osób wzięło w nim udział! 

Uczestnicy Biegu „Policz się z cukrzycą” na 29. Pol’and’Rock Festival, fot. Paweł Krupek Krupka

Uczestnicy Biegu „Policz się z cukrzycą” na 29. Pol’and’Rock Festival, fot. Paweł Krupek Krupka

Polonez na festiwalowym polu! 

Raz, dwa, trzy. Raz, dwa, trzy… Wszyscy wiedzą, jak się tańczy poloneza – Festiwalowicze również! Było to piękne, uroczyste widowisko! Na Pol’and’Rock Festival jest wiele okazji do tańca, ale ta akcja zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie. 
2023-08-05 Pol’and’Rock Festival
Festiwalowicze i Festiwalowiczki podczas Poloneza na 29. Pol’and’Rock Festival, fot. Adam Cygan
 

Takich momentów było oczywiście tysiące, dlatego zapraszamy do naszej fotorelacji

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej