Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Nasi zawodnicy na podium po Carmont Baja Drawsko Pomorskie – Kalisz Pomorski

  • Napisał 

Aż do samej mety rajdu Carmont Baja Drawsko Pomorskie – Kalisz Pomorski nie było wiadomo jak ułoży się lista wygranych rajdu. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium w „generalce” stanęli Marcin Łukaszewski i Magda Duhanik. Pokonali oni  Pawła Molgo i Janusza Jandrowicza. Miejsce trzecie zajęli Aleksander Szandrowski i Rafał Płuciennik.

Na wielkie słowa uznania zasługują jednak nasze rodzime załogi. Samochodowy team Krzysztof Antończak i Andrzej Mańkowski oraz motocyklista Michał Żukowski z ZDR RALLY TEAM. Startują oni w barwach Drawska Pomorskiego i Kalisza Pomorskiego.

Załoga Antończak – Mańkowski w Baja Drawsko w grupie TH zajęła drugie miejsce ze stratą 44 sekund do pierwszego. Natomiast Michał Żukowski zajął drugie miejsce w swojej klasie. 

Jak informują drawscy zawodnicy: 

„RMPST Baja Carmont Drawsko Pomorskie / Kalisz Pomorski i to na własnym podwórku był dla nas niemałym wyzwaniem. Nowe auto, wyższa klasa TH, cała zima spędzona w garażu na przygotowaniach, wiele oczekiwań i jeszcze więcej niewiadomych. Wszystko to tworzyło swoistą mieszankę wybuchową przez którą ciężko spać w noc przed rajdem. Na starcie dla nas miła niespodzianka ponieważ otrzymaliśmy życzenia udanego startu od burmistrzów obu miast Michała Hypkiego i Zbigniewa Ptaka. 

 

Ostatni dzień rajdu czyli niedziela dwa razy po 65km rozpoczęła się dla nas dość przykro. Najpierw na 8. km pierwszego odcinka straciliśmy wspomaganie kierownicy co uniemożliwiło szybką jazdę na dodatek złego na 12.km straciliśmy przedni napęd w wyniku mocnego uderzenia po skoku. Z trudami ale do mety dotarliśmy utrzymując prowadzenie w naszej grupie ale nasza przewaga stopniała do kilkudziesięciu sekund. Udało nam się naprawić wspomaganie kierownicy, założyliśmy bardziej agresywne koła i do ostatniego odcinka wystartowaliśmy tylko z tylnym napędem. Walczyliśmy do samego końca ale na trasie dogoniliśmy wolniejszy samochód który przez kilkanaście kilometrów nie pozwolił się wyprzedzić i dotarliśmy do mety zajmując drugą lokatę w grupie TH ze stratą 44 sekund do pierwszego. Po mimo wszystkich trudności jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszego startu w tym sezonie nowym samochodem co daje nam dobrą pozycję punktową na początek sezonu. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi z faktu, że tak jak w ubiegłym roku także i w tym sezonie będziemy reprezentować Gminę Kalisz Pomorski i Drawsko Pomorskie w całym cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. „

W Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych najlepszy czas sumaryczny na mecie wywalczył duet Tomasza i Filipa Gołków (Grupa 1 -3000), którzy na finałowym oesie przegonili Dominika Bugajskiego i Kamila Nowaka (Grupa 1 +3000). W Grupie 2 najlepszą załogą byli Karol Zarycki i Marcin Michalski.

W Pucharze Polski w Rajdach Baja najszybszy na czterech oesach był motocyklista Sebastian Kałużny. W Grupie Quady Q2 zwyciężył Paweł Samek, w Quady Q4 – Piotr Ceklarz, a w UTW – duet Lamenta – Budziło.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej