Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Baja Drawsko już na trasie

  • Napisane przez  Baja Drawsko

W piątek 11 kwietnia rozpoczął się rajd Carmont Baja Drawsko Pomorskie – Kalisz Pomorski. Od wczesnych godzin porannych w biurze rajdu w Drawsku Pomorskim trwały procedury odbioru administracyjnego, następnie zawodnicy udali się na badania kontrolne w stacji kontroli pojazdów w Drawsku Pomorskim. Po badaniu kontrolnym pojazdy zostały odstawione do miasteczka serwisowego.

O godz. 15:00 w biurze rajdu odbyła się odprawa przed rajdem. Ceremonia oficjalnego startu zorganizowana została w godzinach popołudniowych w Kaliszu Pomorskim przed historycznym Pałacem Wedlów. Na starcie rajdu pojawiło się 85 załóg rajdowych, a wśród nich aż cztery załogi samochodów ciężarowych.

Z Kalisza Pomorskiego uczestnicy rajdu przejechali na kilku kilometrowy prolog rajdu w pobliżu Drawska Pomorskiego. Prolog rajdu zlokalizowany był w pobliżu Drawska Pomorskiego na terenie byłej żwirowni, który często nazywany jest drawskim Dakarem. Ten odcinek dostarczył kibicom wielu emocji , a kierowcom pozwolił na sprawdzenie sprzętu przed kolejnym dniem rajdu.

O godz 20:00 w Centrum Kultury odbyła się konferencja prasowa połączona z wyborem pozycji startowych do kolejnego dnia rajdu oraz ogłoszeniem wyników konkursu ,,Bezpieczna droga do szkoły” organizowanego w ramach promocji rajdu.

W konferencji prasowej wzięli udział współorganizatorzy rajdu – Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak, Burmistrz Kalisza Pomorskiego Michał Hypki, Dyrektor rajdu Marcin Fiejdasz, Vice Prezes Fundacji Baja Poland Mariusz Podkalicki oraz Arkadiusz Sąsara przedstawiciel PZM.

Wszyscy zgodnie podkreślili, że teren gmin Drawska Pomorskiego i Kalisza Pomorskiego oferuje bardzo duże możliwości w zakresie organizacji rajdów terenowych. Mariusz Podkalicki, Vice Prezes Fundacji Baja Poland podkreślił, że organizacja rajdu nie byłaby możliwa gdyby nie ogromne zaangażowanie Burmistrzów Drawska Pomorskiego i Kalisza Pomorskiego, a także partnerów rajdu.

Podczas konferencji ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego ,,Bezpieczna droga do szkoły”. W konkursie zwycięzcami zostało dziesięciu uczniów z Drawska Pomorskiego i Kalisza Pomorskiego. Uczniowie oprócz tego, że otrzymali cenne nagrody w konkursie m.in. tablety i zestawy gadżetów to uczestniczyli również w ceremonii wyboru pozycji startowych przez zawodników, którzy osiągnęli najlepsze czasy na piątkowym prologu.

Wydarzeniem towarzyszącym rajdowi było spotkanie w Gimnazjum w Drawsku Pomorskim na temat bezpiecznych zachowań na drodze. Spotkanie poprowadził Marek Rupental Wojewódzki Inspektor Tarnspotru Drogowego ze Szczecina. W spotkaniu udział wzięła również startująca w rajdzie Carmont Baja Drawsko Pomorskie – Kalisz Pomorski Klaudia Podkalicka. Zawodniczka opowiedziała o tym jak przebiega rajd, jakie są procedury regulaminowe oraz o tym jak przygotowywała się do rajdu.

Przed nami kolejne dwa dni rajdu. Rajdowcy będą zmagali się z kilkusetkilometrowymi odcinkami specjalnymi na poligonie drawskim.

W niedzielę po godz. 16 nastąpi ceremonia wręczenia pucharów w miasteczku serwisowym w Drawsku Pomorskim.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej