Czy można zagrać w FIFA w szkole ? Jak się okazuje tak. Nawet przez cały dzień

• Napisane przez  ZS KP

1 czerwca upłynął w kaliskim Zespole Szkół pod znakiem e-sportowej rywalizacji. Samorząd Uczniowski zorganizował szkolny turniej gry FIFA. Mistrzem szkoły został Wojciech Kokorzycki z klasy 2 TI.

Gra FIFA jest popularną symulacją piłki nożnej wydaną przez firmę Electronic Arts. W całodniowej rywalizacji przed telewizorem na szkolnym holu wzięło udział łącznie 16 zawodników z liceum i technikum. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym. Na drugim miejscu, za Wojciechem Kokorzyckim uplasował się Piotr Kuźmicz z klasy 3c LO. Trzecie miejsce zajął Kasjan Kruk z klasy 2 TI.

Organizatorami turnieju byli, z Samorządu Uczniowskiego Grzegorz Owczarek, z klasy 4 TI, Bartłomiej Dyc, również z klasy 4 TI oraz opiekun samorządu p. Zbigniew Jarząbek.

Na zakończenie turnieju dyrektor szkoły Maciej Rydzewski wręczył zwycięzcom upominki i nagrody. Pogratulował również uczestnikom turnieju zaangażowania i rywalizacji w duchu fair play, a organizatorom świetnego pomysłu i bardzo dobrego przygotowania zawodów. Warto podkreślić, że była to już druga edycja szkolnego turnieju gry FIFA.