Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Piknik Młodych Pasjonatów - To już jedenaste takie spotkania w kaliskiej szkole

  • Napisane przez  ZS KP
Piknik Młodych Pasjonatów - To już jedenaste takie spotkania w kaliskiej szkole

W Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim 30 maja 2023 roku już po raz jedenasty odbył się Piknik Młodych Pasjonatów. W takiej formie od wielu  lat organizowane są dni otwarte dla uczniów szkół podstawowych, aby mogli poznać bogatą ofertę edukacyjną szkoły.

We wtorek kaliskie Liceum i Technikum odwiedziło ponad 200 uczniów ze szkół podstawowych z: Kalisza Pomorskiego, Drawna, Recza, Krzęcina, Suliszewa, Pomierzyna, Wierzchowa, Choszczna, Świerczyny, Drawska Pomorskiego, Pełczyc, Tuczna, Czaplinka i Mirosławca.

Uczniowie zainteresowani nauką w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim mogli wybierać spośród 25 różnorodnych ciekawych zajęć i działań. Zaprezentowano między innymi lekcje języków obcych, matematyki, historii, biologii, fizyki i astronomii oraz chemii. Na temat pasji można było wiele się dowiedzieć od uczniów i opiekunek z Grupy Teatralnej „Klepsydra” i Szkolnego Koła Dziennikarskiego „Kontrast”. Dla zainteresowanych nauką w technikum informatycznym odbyły się warsztaty z efektów video i edycji obrazu w programie Adobe Premiere. Kaliscy nauczyciele zaangażowali do współpracy na swoich zajęciach asystentów – licealistów i uczniów z technikum.

Dla zwolenników bardziej aktywnych działań odbyły się turnieje piłkarskie, trening siłowy, pokaz indywidualnego wojskowego wyposażenia, pokaz wojskowy przy współpracy z Żandarmerią Wojskową z Oleszna i 2 Brygadą Zmechanizowaną Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego ze Złocieńca, pokaz udzielania pierwszej pomocy przygotowany przez Szkolną Grupę Medyczną „Medical Team” oraz warsztaty terenowe               z użyciem wykrywaczy metali przygotowane przez kaliskie Stowarzyszenie „Bastion Tradycji”.

Na zakończenie w Inteligentnym Ogrodzie uczniowie i opiekunowie wzięli udział  w koncercie szkolnego zespołu „Dystraktor”, który ma ogromne rzesze fanów.

Spośród uczniów, którzy wzięli udział w dużej liczbie proponowanych zajęć, wylosowano jednego, który otrzymał nagrodę główną dla „Ucznia z Pasją”. W XI Pikniku Młodych Pasjonatów nagrodę wylosował Rafał Chlebowski ze Szkoły Podstawowej w Pełczycach.

Dyrektor Maciej Rydzewski pogratulował koordynatorce wydarzenia, zastępcy dyrektora, p. Katarzynie Witek oraz nauczycielom i uczniom z Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim wzorowego przygotowania Pikniku, a ósmoklasistom, ich opiekunom i rodzicom podziękował za udział w Dniu Otwartym Szkoły i zaprosił do nauki w kaliskim Liceum i Technikum.

Wyrazy uznania należą się również szefowej i  personelowi szkolnej stołówki, dzięki którym wszyscy goście zostali poczęstowani smacznym obiadem. Na zakończenie p.  Katarzyna Witek, podziękowała wszystkim, którzy mieli swój wkład w organizację XI Pikniku Młodych Pasjonatów. 

Piknik Młodych Pasjonatów był współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim w ramach zadania publicznego „Piknik Młodych Pasjonatów - organizacja twórczych warsztatów”, realizowanego przez Stowarzyszenie Jesteśmy Razem działające w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej