Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

4 tygodnie w Hiszpanii. Tak wygląda praktyczna nauka zawodu w Zespole Szkół w Czaplinku

  • Napisane przez  DSI za Marta Gańska
4 tygodnie w Hiszpanii. Tak wygląda praktyczna nauka zawodu w Zespole Szkół w Czaplinku

Uczniowie Zespołu Szkół w Czaplinku wyjechali w sobotę, 27 maja na praktyki zawodowe do słonecznej Malagi w Hiszpanii. Jest to możliwe w ramach przyznanych środków finansowych Erasmus+.  Na praktykach będą pracować przez 4 tygodnie. To wszystko udało się dzięki pozyskaniu środków w wysokości 52 tys. euro.

W trakcie pobytu, będą doskonalić swoje umiejętności zawodowe. W projekcie uczestniczy 18 uczniów w zawodach: technik organizacji turystyki – 11 uczniów, technik mechatronik- 5 uczniów, technik żywienia i usług gastronomicznych- 2 uczniów.

Młodzi uczniowie Zespołu Szkół w Czaplinku, w trakcie pobytu w Hiszpanii, każdego dnia uczestniczą w zajęciach praktycznych w zakładach partnerskich, poznają nowe technologie i zdobywają tak cenne, bo międzynarodowe doświadczenie. Przed wyjazdem, każdy uczestnik musiał przejść etap rekrutacji, uczestniczyć w zajęciach przygotowawczych w tym w dodatkowych lekcjach j. angielskiego a także w zajęciach kulturowych.

Partnerzy projektu, zagwarantowali uczniom doskonałe warunki zakwaterowania. W Maladze czekała na nich nowoczesna rezydencja Vico, całodzienne wyżywienie, bezpłatne miesięczne bilety komunikacji miejskiej, nauka języka hiszpańskiego oraz wiele atrakcji i wycieczek turystycznych .

Już w najbliższą sobotę 3 czerwca uczniowie wyjadą na Gibraltar, łączący hiszpański klimat z brytyjską tradycją. Tydzień później zaplanowano dla uczniów podróż do parku krajobrazowego na spacer wśród skał – Caminito del Rey a w ostatni weekend, młodzież pojedzie do najstarszego miasta w Hiszpanii – Kadyksu. W czasie pobytu przewidziany jest czas na zwiedzanie Malagi i okolic.

Cenne jest bowiem poznanie specyfiki kraju, regionu, tradycji, kultury i języka. To wszystko oczywiście bezpłatnie, oprócz tego uczestnicy otrzymali kieszonkowe. Jest więc o co zabiegać. Wszystko oczywiście sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Obecny rynek pracy wymaga ciągłego kształcenia i podnoszenia własnych kwalifikacji. Praktyki w ramach programu Erazmus + są doskonałą okazją do poszerzania wiedzy i zdobywania nowych, tak potrzebnych w dzisiejszych czasach umiejętności. Dają możliwość spojrzenia z całkiem nowej perspektywy na wybrane przez naszych uczniów zawody. Tegoroczne praktyki będą odbywać się pod nadzorem opiekunów – nauczycieli ZS Czaplinek. Partnerem projektu jest firma Euromind.

Nieocenioną wartością projektu jest możliwość poszerzania wiedzy i horyzontów, wyrównanie szans na rynku pracy dla uczniów technikum z tak małej miejscowości jak Czaplinek. Projekt otrzymał również akredytację, co oznacza realizację praktyk zawodowych do 2027 roku.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej