Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jak spowolnić starzenie się narządu wzroku? Jak dbać o oczy?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Jak spowolnić starzenie się narządu wzroku? Jak dbać o oczy?

Wraz z wiekiem wzrok ulega osłabieniu - jest to związane ze między innymi ze starzeniem się oczu. Długie wpatrywanie się w ekran komputera lub telefonu, nieodpowiednia dieta, brak ochrony przeciwsłonecznej i inne czynniki zewnętrzne, na które mamy wpływ, mogą ten proces przyspieszyć. Dlatego ważne jest, by mieć świadomość postępujących zmian i stosować się do zasad dbania o narząd wzroku. Dzięki temu można opóźnić procesy starzenia i uniknąć różnych dolegliwości oczu.

Prezbiopia – co to takiego?

Już w okolicy 40. roku życia widzenie zaczyna stopniowo się pogarszać. Jest to związane ze sztywnieniem i pogrubianiem soczewki wewnątrzgałkowej. Zmniejszona elastyczność osłabia sprawność naprzemiennego skupiania wzroku na przedmiotach znajdujących się w różnych odległościach.

Osoby, u których zaczyna postępować ta wada, zauważają, że wydłuża się u nich czas dostosowania wzroku do obserwowanych obiektów, mają problemy z czytaniem drobnej czcionki, gorzej widzą z bliska, muszą oddalać od siebie przedmioty. Pogorszenie akomodacji oczu próbują poprawić, mrużąc je, by wyraźniej widzieć. Może wystąpić również słabsze widzenie dali. Rozwiązaniem tego problemu jest noszenie odpowiednich okularów korekcyjnych. W sklepie wOkularach.pl można zakupić okulary damskie i męskie z soczewkami progresywnymi przeznaczonymi do korygowania starczowzroczności.

​Jak dbać o wzrok?

W jaki sposób zadbać o oczy, by opóźnić procesy starzenia i nie odczuwać dyskomfortu związanego z pogarszającym się widzeniem? Przede wszystkim należy regularnie badać wzrok. Osoby mające prezbiopię,  krótkowzroczność  (https://www.wokularach.pl/blog/krotkowzrocznosc-co-to-jest), dalekowzroczność czy astygmatyzm, powinny regularnie odwiedzać specjalistę, by sprawdzać rozwój wad i dobierać odpowiednie szkła okularów do ich korekcji. Również wszyscy, którzy cieszą się dobrym wzrokiem,  muszą pamiętać o profilaktycznych badaniach przynajmniej raz na dwa lata, a po 40. roku życia nawet raz na rok.

Kolejnym ważnym punktem jest zadbanie o prawidłowe warunki korzystania z komputera, robienie przerw w pracy, odpowiednie oświetlenie i odległość od monitora. Można też używać okularów z dodatkowymi filtrami. Powłoki blue blocker  niwelują niekorzystny wpływ niebieskiego światła. Natomiast antyrefleks redukuje odblaski, poprawia kontrast i ostrość widzenia. Używanie odpowiednich soczewek to większy komfort dla oczu, które tak szybko się nie męczą.

Z wiekiem zmniejsza się również produkcja łez, a co jest z tym związane, łatwiej o podrażnienie i wnikanie drobnoustrojów. Dolegliwości te mogą być łagodzone przez używanie środków nawilżających jak krople i żele.

Na stan narządu wzroku duży wpływ ma sposób odżywiania. Spożywanie wszystkich potrzebnych składników odżywczych ma znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, również oczu. Komponując swój jadłospis, należy pamiętać, by włączyć w niego produkty bogate w witaminy A,C,E i z grupy B oraz D, a także luteinę, beta-karoten, kwasy omega oraz cynk. Odpowiedni odpoczynek, prawidłowy sen, aktywność fizyczna i unikanie używek to kolejne ważne kwestie w trosce o zdrowy wzrok.

Zakup okularów korekcyjnych przez Internet

Brak okularów korekcyjnych lub używanie szkieł o zbyt małej mocy,  poza problemem z widzeniem może przyczyniać się do takich dolegliwości jak: ból oczu, głowy, zawroty, mdłości i ogólnie złe samopoczucie. Dodatkowo podczas mrużenia oczu tworzą się w ich kącikach zmarszczki powszechnie zwane kurzymi łapkami. Noszenie prawidłowo dobranych okularów zdecydowanie pozytywnie wpływa na komfort życia. Można je zamówić przez Internet w salonie wOkularach.pl.  Zakup tego przyrządu online jest korzystny cenowo. Dodatkowo przysługuje  dofinansowanie do okularów od pracodawcy lub z NFZ, warto sprawdzić, kiedy można ubiegać się o tego typu dopłatę i z niej skorzystać.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej