Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zbliża się VII Drawski Bieg Przełajowy im. Jana Bułczyńskiego

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

To najpopularniejszy bieg organizowany w Drawsku Pomorskim. Przypomnijmy, że od 2020 roku Drawski Bieg Przełajowy nosi nazwę im. Jana Bułczyńskiego.

Zawody biegowe zostały zaplanowane na 18 czerwca 2023 w Drawsku Pomorskim. Główną areną będzie stadion miejski ale trasy biegowe wiodą po terenach gminy Drawsko Pomorskie i jeszcze nie są znane biegaczom. W ubiegłym roku bieg został bardzo dobrze oceniony właśnie za piękne i zróżnicowane trasy. Głownym organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie ZDRun EXTREME.

Zarejestrować możesz się tutaj

Zbliża się VI Drawski Bieg Przełajowy nosi nazwę im. Jana Bułczyńskiego

Jan Bułczyński był biegaczem długodystansowym, który pokonał dużo ponad 50 000 km. Specjalizował się w maratonach i półmaratonach.  Bieganie rozpoczął w 1983 roku, a od 1985 na listach startowych wpisywał zawsze Drawsko Pomorskie jak miejsce, które reprezentuje. Biegać zaczął w wieku 14 lat. W 1948 roku startował w Mistrzostwach Polski Młodzików. Będąc w wojsku dowiedział się, że ma wadę serca, przez co nie mógł biegać w zawodach. Tak się zakończyła wtedy jego przygoda ze sportem. Co ciekawe w 1983 roku sportowiec ponownie został przebadany i okazało się, że jednak serce jest zdrowe. Pan Jan mając 51 lat ponownie rozpoczął bieganie. Od tego czasu w swojej kategorii wiekowej udało mu się zdobyć Mistrzostwo Polski w biegu maratońskim w 1988 w Gorzowie Wielkopolskim i pierwsze miejsce w półmaratonie w Hanowerze w 2007 roku. Biegacz z Drawska Pomorskiego ukończył również Bieg Górski na dystansie 100 km.

Drawski Bieg Przełajowy będzie nosił nazwę imienia Jana Bułczyńskiego
Jan Bułczyński. Fot. Adam Cygan

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej