Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jan Szewczyk wśród 50 samorządowców w Polsce wyróżnionych przez Prezydenta RP

  • Napisane przez  DSI
Jan Szewczyk wśród 50 samorządowców w Polsce wyróżnionych przez Prezydenta RP

Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą wzięli udział w uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Prezydent wręczył ordery i odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce. Jednym z wyróżnionych jest Jan Szewczyk, Wójt Wierzchowa.

W związku z przypadającym pojutrze Dniem Samorządu Terytorialnego prezydent uhonorował odznaczeniami państwowymi ponad 50 lokalnych włodarzy z całego kraju.

Jan Szewczyk, wójt gminy Wierzchowo odznaczenie traktuje jako ukoronowanie wieloletniej pracy na różnych szczeblach samorządu: - To odznaczenie to zasługa naszych mieszkańców, radnych, sołtysów, z którymi miałem możliwość współpracować. To forma uhonorowania mojej pracy przed moimi, zbliżającymi się 70. Urodzinami – powiedział dla Radio Koszalin.

Prezydent podczas uroczystości wskazywał, że samorząd terytorialny przez ostatnie dziesięciolecia z pewnością bardzo dobrze przysłużył się Rzeczypospolitej i nam wszystkim. – Przysłużył się przez Państwa działalność, przez Państwa ręce – akcentował.

Prezydent dziękował za pomoc udzielaną uchodźcom z Ukrainy. – Wobec straszliwej próby, jakiej poddany został naród ukraiński i państwo ukraińskie, my, jako sąsiad, stanęliśmy na wysokości zadania. Przede wszystkim pod względem ludzkim – podkreślił.

Wyraził wdzięczność samorządowcom za usystematyzowanie i organizację tej pomocy. – To Państwo rozdzielaliście środki, które płynęły z centralnego budżetu na wsparcie. To Państwo pewnie nie przespaliście wielu nocy, żeby rozdysponować wszystkich przybywających do nas uchodźców, których nazywamy gośćmi – mówił.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej