Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Płytki do kuchni - jak wybrać i czym się kierować przy zakupie?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Płytki do kuchni - jak wybrać i czym się kierować przy zakupie?

Wybór płytek do kuchni jest jednym z najtrudniejszych w całej aranżacji tego pomieszczenia. Kolor ścian można zmienić bardzo szybko, malując je farbą. Płytki wykleja się raz na co najmniej kilka lat. W wybór ten trzeba naprawdę się zaangażować.

Modne płytki kuchenne - polecane wzory

Dziś wiele osób kupując płytki kuchenne, mocno zwraca uwagę na modę. Przeglądają więc rozmaite katalogi, by czerpać inspirację i kreować w myślach wizję własnego pomieszczenia. W katalogach tych natrafiają na najmodniejsze kolekcje płytek, które są chętnie wybierane przez znanych ludzi, a przede wszystkim przez architektów i projektantów wnętrz. Jakie kafelki kuchenne ścienne są teraz w modzie?

Modne kafle kuchenne to niewątpliwie te wielkoformatowe i z połyskiem, a także imitujące kamień. W aranżacji kuchni coraz częściej wykorzystywane są płytki z motywem nawiązującym do natury. Zainteresowanie wzbudzają też płytki nawiązujące do betonu. Utrzymują się w czołówce najchętniej wybieranych płytek do kuchni.

Na co zwrócić uwagę, wybierając płytki ścienne kuchenne?

Kupując płytki kuchenne, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na co najmniej kilka istotnych szczegółów. Ma to na celu stworzenie atrakcyjnego wizualnie i funkcjonalnego wnętrza, które będzie cieszyło użytkowników przez możliwie długi czas. Moda modą, na pewno jest ważna w aranżacji kuchni, jak i każdego innego pomieszczenia w domu. Jednak warto skupić się na tym, co dla kogo jest najważniejsze. Bo zwykle każdy, kto aranżuje to wnętrze, robi to z myślą o własnym użytku. Zatem na co zwrócić uwagę, wybierając płytki do kuchni?

Kształt płytek

W kuchni świetnie prezentują się płytki ceramiczne kwadratowe lub prostokątne. Jednak tak naprawdę ich kształt jest uzależniony od stylu, w jakim będzie urządzona kuchnia. A więc przy wyborze płytek, a konkretnie ich kształtu, trzeba odnieść się do stylu całego wnętrza. Bo jeśli przykładowo ktoś wymarzył sobie konkretne meble i nie zamierza z nich zrezygnować, powinien wybrać też płytki, które będą z tymi meblami współgrały. Obecnie w sprzedaży dostępne są również płytki o nietypowych kształtach. Z ich użyciem niewątpliwie można stworzyć nowoczesne, stylowe aranżacje, mające duży wpływ na atrakcyjność całego pomieszczenia. Wybierając kształt płytek, dobrze jest już na tym etapie wiedzieć, jaki styl kuchni zamierza się uzyskać.

Wielkość płytek

Kupując do kuchni płytki, trzeba wziąć pod uwagę ich wielkość. Obecnie rynek tych materiałów wykończeniowych jest na tyle rozbudowany, iż nikogo nie dziwi to, w jakich rozmiarach występują te kafle. W małych pomieszczeniach sprawdzą się płytki mniejszego formatu. Do dużych poleca się płytki o dużych wymiarach. I to właśnie te drugie dziś cieszą się największym zainteresowaniem. Wiadomo jednak, że pomimo ich atrakcyjnego wyglądu, nie każdy może pozwolić sobie na ich wybór. To ze względu właśnie na powierzchnię pomieszczenia. Należy pamiętać, że układając płytki w kuchni, dąży się nie tylko do uzyskania praktycznej powierzchni odpornej na zachlapanie, tłuszcze itp., ale przede wszystkim do atrakcyjnego wyglądu. Trzeba więc wybrać taki format, by kuchnia prezentowała się atrakcyjnie.

Trwałość płytek

Kształt i wielkość w tym przypadku to ważna sprawa, ale równie ważna jest trwałość tego materiału. W związku z tym trzeba koniecznie sprawdzić, jaką klasę ścieralności ma powierzchnia płytek. Płytki w kuchni myje się bardzo często, są więc narażone na intensywne ścieranie. Wszystko to po to, by utrzymać je w czystości. Należy więc rozejrzeć się za tymi, które zostały wykonane z najlepszych materiałów i z należytą starannością. Trwałe płytki będą służyły przez długie lata, nawet pomimo intensywnego użytkowania. Wybierając więc odpowiedni kształt i wielkość, a do tego dobrą trwałość, można cieszyć się tym materiałem przez długi, długi czas, w ogóle nie myśląc o tym, by wymienić je na nowe. Tak więc klasa ścieralności jest jednym z ważniejszych parametrów tego materiału wykończeniowego.

Wzór i kolor płytek

Mając już wybrany kształt i rozmiar płytek, a do tego wiedząc, jakiej jakości szukać, należy skoncentrować się na wzorze i kolorze. Najlepiej wybierać płytki do kuchni o stonowanej kolorystyce, ponieważ do takich łatwo jest dopasować meble. Jest to ważne w przypadku osób, które lubią co chwilę je zmieniać. Przykładowo białe płytki bardzo dobrze łączą się z meblami w różnych kolorach. Są w ogóle uniwersalne i świetnie odnajdują się w różnych aranżacjach. Jednak równie dobrym wyborem mogą być płytki imitujące beton. Ten wzór dziś jest prawdziwym hitem. Ze względu na uniwersalny wygląd, bez wątpienia z łatwością połączą się z pozostałym wyposażeniem kuchni.

Kupując płytki, należy zwrócić uwagę na ich parametry, ale też wygląd - wzór i kolor. Nie należy pomijać najważniejszej zresztą jakości. Dobrze wybrane, solidnie wykonane płytki pozwolą uzyskać satysfakcjonujący efekt, a z drugiej strony będą służyć przez lata, nawet pomimo odświeżania innych elementów wystroju kuchni, czy wymiany mebli na nowe. Wybór płytek obecnie jest bardzo duży. Każdy, o ile nie będzie miał zbyt ograniczonego budżetu, z pewnością znajdzie dla siebie idealne.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej