Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Mundurowi rozmawiali z młodymi ludźmi o tolerancji

  • Napisane przez  mł. asp. Karolina Żych
Mundurowi rozmawiali z młodymi ludźmi o tolerancji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim spotkali się z uczniami klas II-III w Szkole Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim, a wizyta dotyczyła bardzo ważnej kwestii, mianowicie tolerancji, której brak często może doprowadzić do różnych form przemocy.

Brak szacunku i tolerancji dzieci mogą doświadczyć w domu, w szkole, w mediach społecznościowych lub wśród swoich rówieśników.
Policjantka uświadamiała uczniom czym jest brak tolerancji, omawiając konkretne przykłady,  poprzez zabawę i tworzenie kodeksu dobrego zachowania, czym podnosiła świadomość młodych ludzi w zakresie akceptacji odmienności.

Część spotkania z dziećmi funkcjonariusze poświęcili na przekazanie uczniom informacji na temat różnorodności rasowej, kulturowej, ideologicznej i religijnej, praw człowieka, jego poszanowania i godności.

Mł. asp. Monika Grala opowiadała o szacunku i tolerancji, wzajemnych relacjach, tolerancji wobec różności i inności, a także o przykrych skutkach uprzedzeń i stereotypów.

Spotkania z dziećmi i rozmowa o tak ważnym problemie ma kształtować w młodym człowieku akceptację odmienności oraz umiejętności funkcjonowania w społecznościach lokalnych.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej