Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Na czym polega i ile trwa osuszanie budynku?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Na czym polega i ile trwa osuszanie budynku?

Osuszanie budynku może być konieczne w wielu sytuacjach. Warto więc wiedzieć, jakie metody stosuje się podczas procesu osuszania i ile trwa usuwanie wilgoci. Co trzeba wiedzieć na ten temat?

Błędy w konstrukcji budynku, awarie instalacji hydraulicznych, zawilgocone ściany zewnętrzne – to wszystko sprawia, że konieczna jest lokalizacja wycieków i osuszanie ścian. Istnieje kilka metod umożliwiających osuszanie mieszkań. Na czym dokładnie polega ten proces i jak długo trwa?

Na czym polega osuszanie budynku?

Zalanie budynku to duży problem, które może spowodować znaczne zniszczenia. Jeśli nie zareagujemy odpowiednio, może się to skończyć pojawieniem się pleśni i grzyba na ścianach, co jest groźne dla zdrowia. Konieczne jest więc profesjonalne osuszanie pomieszczeń. Po wypompowaniu wody należy dobrać odpowiednią metodę, dzięki której osuszanie mieszkania będzie skuteczne. Wszystkie prace mają na celu wyciągnięcie wilgoci z wnętrza murów i ich zneutralizowanie. Aby dowiedzieć się więcej, warto zajrzeć na stronę: https://multidry.com.pl/

Jakie są metody osuszania budynków?

Istnieje kilka metod osuszania budynków. Do popularnych należą:

  • Osuszanie kondensacyjne – polega na osuszaniu powietrza poprzez skroplenie zawartej w nim pary wodnej. Sprawia to, że obniża się wilgotność powietrza, a woda znajdująca się w murach odparowuje. W przypadku osuszaczy kondensacyjnych gaz zasysany przez urządzenie jest schładzany.
  • Osuszanie absorpcyjne – polega na wysysaniu wody z zawilgoconych materiałów przez suche powietrze, które powstało dzięki zastosowaniu urządzenia ze środkiem absorbującym wodę. Przepuszczone przez urządzenie wilgotne powietrze jest następnie ogrzewane, a gdy jest już suche, wraca do pomieszczenia, aby znów nasycić się parą wodną. Zebrana wilgoć zostaje odprowadzona na zewnątrz. Cały proces powtarza się, aż mury zostaną całkowicie osuszone. 
  • Osuszanie mikrofalowe – ta metoda przypomina funkcjonowanie kuchenki mikrofalowej. Polega na nagrzewaniu nie tylko powierzchni muru, ale też jego głębszych warstw. Sprawia to, że wilgoć zamienia się w parę wodną, a następnie jest usuwana dzięki wentylacji.

Ile trwa osuszanie budynku?

Czas trwania osuszania budynku jest uzależniony m.in. od stopnia zawilgocenia i wielkości pomieszczenia. Istotny jest też rodzaj materiałów budowlanych, z których został wykonany budynek. Cały proces trwa zwykle 7-14 dni. W przypadku dużego zalania czas ten może wydłużyć się nawet do 30 dni. Warto więc skorzystać z usługi profesjonalnego osuszania, aby jak najszybciej pozbyć się problemu.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej