Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zatrzymany za wręczenie korzyści majątkowej

  • Napisane przez  Agnieszka Waszczyk

Drawscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wręczył im łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Kierowca chciał uniknąć odpowiedzialności za jazdę bez prawa jazdy i przekroczenie prędkości.

To była pierwsza kontrola przeprowadzona dzisiejszego ranka przez patrolujących krajową 20-tkę policjantów drawskiego ruchu drogowego. W okolicy miejscowości Rakowo, znajdującej się na granicy powiatów drawskiego i szczecineckiego stwierdzili, że  jadący przed radiowozem bus ma zbyt dużą prędkość. Jak pokazał wideo rejestrator jego prędkość przekraczała tą dozwoloną o 44 kilometry. Policjanci udali się za renault i zatrzymali go do kontroli drogowej. 

Okazało się, że kierowca nie miał również przy sobie prawa jazdy, chociaż realizował usługę przewozu osób i na „pokładzie” miał trzech pasażerów. 31-letni mieszkaniec gminy Szczecinek nie był zadowolony z nałożonego na niego - w związku z popełnionymi wykroczeniami mandatu i punktów karnych. Zaproponował więc swój sposób na załatwienie tej sprawy a mianowicie 50 złotych dla każdego funkcjonariusza. 

Policjanci wielokrotnie informowali 31-latka, że to co próbuje zrobić jest przestępstwem, jednak mężczyzna postawił na swoim i 100 złotowy banknot włożył w notatnik jednego z nich.  Kierowca renaulta został zatrzymany a ponieważ do przestępstwa doszło na terenie powiatu szczecineckiego został przekazany miejscowym policjantom.

Już usłyszał zarzut wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od wykonania obowiązków służbowych, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10. 31-latek nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej