Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Dotacja na ciepłe mieszkania w Wierzchowie. Wójt podpisał umowę

  • Napisane przez  Konrad Czarnecki
Dotacja na ciepłe mieszkania w Wierzchowie. Wójt podpisał umowę

Nowe, ekologiczne źródła ciepła w 10 lokalach w Wierzchowie. Gmina dołącza do programu Ciepłe Mieszkanie i otrzyma 215 tysięcy złotych dotacji. Dziś Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie i Wójt Jan Szewczyk podpisali umowę dofinansowania.

- Program Ciepłe Mieszkanie pozwala uzyskać wsparcie na montaż kotła gazowego, kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła albo podłączenia lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła. Dofinansowanie można otrzymać także na instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody, wymianę okien i drzwi oraz montaż wentylacji z odzyskiem ciepła. Można również sfinansować koszt przygotowania projektu inwestycji – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Gmina Wierzchowo wsparcie przeznaczy na wymianę źródeł ciepła w 10 mieszkaniach. Sześć z nich otrzyma dofinansowanie na poziomie podstawowym, czyli do 30% kosztów. Po dwa mieszkania w budynkach wielorodzinnych kwalifikują się do podwyższonego (do 60%) i najwyższego (do 90%) poziomu dofinansowania. Wysokość dotacji zależy od dochodów w przeliczeniu na członka rodziny.

To kolejna umowa, zawarta przez Fundusz w ramach programu Ciepłe Mieszkanie. Łącznie z podpisanymi wcześniej – do 14 gmin z całego regionu trafi łącznie ponad 12,75 mln zł. Środki pozwolą na montaż nowych źródeł ciepła w 524 mieszkaniach.

Dotacja na ciepłe mieszkania w Wierzchowie. Wójt podpisał umowę

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej