Polityka Prywatności
ROZUMIEM

Rewalskie Piekło Północy na początek sezonu Jana Dymeckiego

• Napisane przez  DSI

Po długich, zimowych przygotowaniach czaplinecki kolarz Jan Dymecki rozpoczął nowy sezon wyścigów kolarskich, uczestnicząc 25 marca w Rewalskim Piekle Północy.

W wyścigu udział wzięło dwustu zawodników, którzy kilkukrotnie pokonywali trasę pętlową wiodącą drogą szutrową, brukiem i zbudowaną z płyt. Początek trasy to start honorowy o długości 4 km, który służył promocji wyścigu wśród mieszkańców, jak również przygotowaniu zawodników do startu ostrego.
Łączna długość trasy to 53 km, dla której organizatorzy przewidzieli limit czasowy 2 godzin. Niestety wielu zawodników nie zdołało ukończyć trasy w wyznaczonym limicie, tym samym nie ukończyli wyścigu.
Na metę dojechało 160 cyklistów, w tym nasz kolarz Jan Dymecki, plasując się w kategorii Open na 106. miejscu. Pan Jan reprezentował również kategorię M-7, w której zajął 1. miejsce.
Długi zimowy czas przygotowań, precyzyjne ułożenie treningów, dopasowywanie ich do pogody, liczne treningi w postaci marszobiegu z obciążnikami, przyniosły oczekiwane efekty i pozwoliły na uzyskanie świetnej, wiosennej formy.
Kolejny strat z udziałem Jana Dymeckiego odbędzie się pod koniec kwietnia (ProTOUR Choszczno), a już teraz pan Jan intensywnie trenuje na szosie, szczególnie skupiając uwagę na wydłużaniu interwałów wytrzymałościowo-szybkościowych.