Dominika i Paulina najlepsze. Zostały mistrzyniami makroregionu w biegach na orientację

• Napisane przez  DSI za Jan Macul

Dominika Kręc i Paulina Szczurko okazały się najlepsze w zawodach w miejscowości Rudy koło Solca Kujawskiego.

18. marca w miejscowości Rudy koło Solca Kujawskiego Dominika Kręc i Paulina Szczurko, kadetki Oddziału Przygotowania Wojskowego Liceum Ogólnokształcącego w Złocieńcu odniosły zwycięstwo na XXX. Mistrzostwach Pomorza i Kujaw w biegach na Orientację.

Dziewczęta zdobyły złote medale w biegu na dystansie średnim, w swoich kategoriach wiekowych (K 20, K 18).

Kolejnego dnia, 19. marca, w Przysieku odbyły się zawody w biegu klasycznym na orientację, w którym Paulina Szczurko zdobyła kolejne złoto, a Dominika Kręc po spektakularnej rywalizacji wywalczyła brąz.

Zawody odbyły się na terenie wydm śródlądowych, w kompleksie leśnym „Stawy Przysieckie”, o urozmaiconej rzeźbie, w miarę dobrej przebieżności, z rozwiniętą drożnią.

Trenerem szkolnej drużyny orientereingu jest nauczyciel wychowania fizycznego , Jan Macul.