Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zajęcia strażaków w czaplineckiej podstawówce. Tematem wypadki nad wodą

  • Napisane przez  DSI
Fot. OSP Czaplinek Fot. OSP Czaplinek

Strażacy OSP Czaplinek oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przeprowadzili w Szkole Podstawowej w Czaplinku interesującą pogadankę, która skupiła się na zachowaniu bezpieczeństwa nad akwenami w okresie zimowo-wiosennym.

W trakcie prelekcji druhowie zaprezentowali również sprzęt, którym dysponuje Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku, który pozwala na ratowanie osób tonących. Ponadto, przeprowadzono instruktaż udzielania pierwszej pomocy w przypadku wypadku na wodzie. Uczniowie Szkoły Podstawowej z zainteresowaniem wysłuchali wykładu i oglądali prezentację multimedialną. W trakcie spotkania chętnie zadawali pytania druhowi prowadzącemu pogadankę.

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Czaplinku oraz doposażenie OSP Czaplinek w zestaw do tlenoterapii (plecak tlenowy TRAUMAKIT PRO) to tylko pierwszy etap zadania publicznego. Projekt ten został współfinansowany ze środków otrzymanych z Gminy Czaplinek - Ratownictwo i Ochrona Ludności: "Dzieci marzą, czuć się bezpiecznie nad wodą ze strażą".

Takie inicjatywy jak pogadanki oraz szkolenia z pierwszej pomocy przeprowadzane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Czaplinku są bardzo istotne dla społeczności lokalnej. Doposażenie OSP Czaplinek w nowy sprzęt, tak jak plecak tlenowy TRAUMAKIT PRO, pozwoli strażakom na jeszcze skuteczniejszą pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej