Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Duże pieniądze na popularyzację języka w Drawsku Pomorskim

  • Napisane przez  DSI
Duże pieniądze na popularyzację języka w Drawsku Pomorskim

Moda na język polski będzie panowała w tym roku w Drawsku Pomorskim.  A to za sprawą projektu realizowanego przez Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim w ramach programu dotacyjnego „Ojczysty - dodaj do ulubionych”, który wspiera działania popularyzujące  polszczyznę.

Projekt pn. ”Moda na język polski” znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej wniosków i uzyskał dofinansowanie  w wysokości 53 000 złotych.

Planowane zadanie obejmuje cykl spotkań edukacyjno-animacyjnych rozwijających zainteresowanie  językiem polskim, przekazujących wiedzę o nim i kształtujących umiejętność  sprawnego posługiwania się poprawną polszczyzną.

Panel językowy z udziałem językoznawców, warsztaty z retoryki, warsztaty z komunikacji, teatralno – literackie, spotkania z pisarzami, literacki piknik, turniej gier, spektakl i wiele innych działań zaplanowano w tym projekcie.

Do udziału w projekcie zaproszone będą szkoły podstawowe z gminy Drawsko Pomorskie oraz szkoły średnie z powiatu drawskiego.  

Realizacja potrwa do końca października br.

Projekt będzie realizowany ze środków pozostających w dyspozycji Dyrektora Narodowego Centrum Kultury w ramach programu  Ojczysty - dodaj do ulubionych. Edycja 2023.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej