Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Powitali wiosnę. Bardzo licznie i wesoło - fotorelacja

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Jedni wyciągnęli rowery, drudzy podreptali piechotą, a jeszcze inni postanowili wejść do wody, aby upewnić się, żeby utopiona "Marzanna" nie wypłynęła na wierzch.

Tak właśnie licznie zgromadzeni turyści postanowili spotkać się na plaży w Zagoździe, by Powitać Wiosnę, a Ona pokazała Im, że warto było na Nią trochę poczekać – podsumowali niedzielny rajd przodownicy PTTK.

Drawski Oddział PTTK zaprosił turystów w niedzielę, 19 marca, na rajd pieszy i rowerowy pt. Powitajmy Wiosnę. Za to morsy mogły powitać wiosnę tradycyjnie kąpiąc się i paląc Marzannę.

Piechurzy tradycyjnie spotkali się pod czołgami o 10. Na starcie stawiło się około 70 osób. Za to rowerzyści wyruszyli godzinę później z tego samego miejsca. Ci pierwsi mieli do pokonania trasę 12 km, a kolarze musieli przejechać około 28 km.

Wszyscy spotkali się na plaży w Zagoździe. Tam sołectwo również witało wiosnę. Dzieci mogły pojeździć na kucyku im. Diego. Wszyscy przy wspólnym ognisku mogli się posilić. Kulminacyjnym elementem wydarzenia było topienie Marzanny i kąpiel morsów.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej