Jędrek otwiera Dziuplę nad Drawą - krótkie spojrzenie na promocję małej działalności turystycznej

  • Napisał 
Andrzej przecina wstegę nowego obiektu. Fot. Sławomir Tybinkowski Andrzej przecina wstegę nowego obiektu. Fot. Sławomir Tybinkowski

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - 21 marca firma turystyczna Jędrkowe Zakole uruchomiła na swoim drugim polu biwakowym „Jędrkowej Przystani” nową wiatę i tym samym rozpoczęła sezon na zmodernizowanym polu.

Sama drewniana wiata na 100 osób nie jest jedyną zmianą tego obiektu. Plac został ogrodzony i zostało wygospodarowane miejsce do tańczenia. Na nim została ułożona kostka. Wcześniej wspólnie z Urzędem Miejskim w Drawsku Pomorskim postawione zostały tablice edukacyno-ekologiczne.  Całości dopełniają informacyjne tablice drewniane - charakterystycznej już dla tej firmy.

Na tym informację można byłoby zakończyć. Jednak w mojej opinii dużo ważniejszy od samej wiaty jest sposób działania firmy Andrzeja Rusieckiego i jego żony Jolanty. 

Jędrkowe Zakole to firma zajmująca się spływami kajakowymi posiadająca dwa pola namiotowe (Jędrkową Przystań - w Drawsku Pomorskim za Parkiem Chopina i Jędrkowe Zakole w lesie pomiędzy Mielenkiem i Gudowem). Oprócz tego Jędrek zajmuje się organizacją eventów i spotkań integracyjnych. 

Budową nowej infrastruktury Andrzej Rusiecki zainteresował mieszkańców pojezierza drawskiego komunikując swoje działania na profilu społecznościowym oraz przesyłając informacje do mediów i znajomych. Zaowocowało to, że prawie każdy w okolicy wie o powitaniu nowej wiaty. Już w tracie zimy pokazał film z pola nagrany dronem.

Na otwarcie sezonu zaprosił wszystkich chętnych i się do tego przygotował. Zorganizował pierwsze inauguracyjne ognisko z darmową kiełbaską i ogniskiem, kawą i herbatą.  Do tego zaproponował grę w Pétanque. Nie po raz pierwszy na tym polu zagrali panowie z Deep Sesje. Firma chętnie współpracuje z drawskim ratuszem i udostępnia obiekt bezpłatnie w celu organizacji imprez promujących ruch (Drawsko Biega i Polska Biega).

Te i inne działania wydawać się by mogło nie są kierowane do potencjalnych klientów. Pamiętajmy jednak, że my jako mieszkańcy tego terenu coraz częściej korzystamy z turystyki aktywnej, do tego w turystyce jednym z najważniejszych narzędzi promocji są polecenia.  Tu trzeba dbać o to aby być dobrze postrzeganym wśród lokalnej społeczności i to właśnie robi firma Jędrkowe Zakole. Działania te będą przynosić owoce na przyszłość zwłaszcza w dobie socialmedia.

Działalność tej firmy turystycznej to nie tylko promocja ale również dbałość o zasoby środowiskowe, na której działalność się opiera. W tym roku kolejny raz Jędrkowe Zakole zorganizuje „DZIEŃ ZIEMI”, podczas którego odbędzie się II Ekologiczny Spływ Kajakowy Drawą (sprzątanie rzeki z Rzęśnicy do Dalewa) oraz Sprzątanie pieszego szlaku turystycznego z Drawska do Młynowa. Akcja ma się odbyć 18 kwietnia.

Zastrzegając, że na treść tego artykułu w żaden sposób nie wpłynęła firma chciałbym pochwalić działalność Andrzeja Rusieckiego. Kilkakrotnie miałem okazję korzystać z usług firmy i zawsze spotykałem się z kompleksowym i poważnym podejściem do realizacji usługi.  Do tego na ich stronie jedrkowezakole.pl warte wyróżnienia jest dokładne opisanie co ile kosztuje i przyłożenie wagi do dokładnego opisu zakresu usługi.

Gratuluję Andrzeju działania.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto