Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Droga do piekła – wyjątkowe spotkanie z historią w Zespole Szkół w Czaplinku

  • Napisane przez  DSI
Fot. ZS Czaplinek Fot. ZS Czaplinek

14 marca Zespół Szkół w Czaplinku wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej, Oddział w Szczecinie zorganizował Czaplinku  spotkanie  z cyklu „Przystanek Historia” - „Droga do piekła – niemiecki karny obóz pracy Treblinka 1941-1944”.

Gościem spotkania był Krzysztof Bukowski, prokurator Instytutu Pamięci Narodowej z Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Prokurator Bukowski opowiedział uczestnikom spotkania o prowadzonym przez niego śledztwie dotyczącym niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady oraz karnego obozu pracy znanymi jako Treblinka I oraz Treblinka II. 

Towarzyszył mu znany uczniom Zespołu Szkół z poprzednich  spotkań -  Rafał Semołonik.

Jak informuje szkoła dzięki temu wykładowi uczniowie poznali jak trudna była droga do wolności i jak niełatwo było ocalić godność. Krzysztof Bukowski bardzo obrazowo przedstawił losy ludzi, którzy zostali  skazani na zagładę tylko z powodu swojego pochodzenia.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej