Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Akcja Wieniec w Złocieńcu. Zaangażowani policjanci i leśnicy

  • Napisane przez  mł. asp. Karolina Żych
Akcja Wieniec w Złocieńcu. Zaangażowani policjanci i leśnicy

Wspólne działania Policji z Nadleśnictwem w ramach akcji „Wieniec” to inicjatywa mająca na celu ochronę lasów przed kłusownictwem oraz nielegalnym wyrębem drzew.

W ramach akcji policjanci oraz pracownicy nadleśnictw prowadzą wspólne patrole, kontrolując tereny leśne oraz zatrzymując osoby podejrzane o popełnienie przestępstw.
Akcja „Wieniec” ma szczególne znaczenie w dobie zmieniających się warunków klimatycznych oraz narastającej presji na zasoby naturalne. Polskie lasy są cennym zasobem przyrodniczym, który należy chronić przed nadmiernym eksploatowaniem i kłusownictwem.

W tym celu złocieniecka Policja wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa Złocieniec prowadziła działania, mające na celu ochronę lasów przed nielegalnym wyrębem drzew oraz kłusownictwem zwierząt łownych.
Funkcjonariusz prowadzili wspólne patrole, które obejmowały kontrolę lasów oraz miejsc, gdzie istnieje podejrzenie, że dochodzi do nielegalnego wyrębu drzew lub kłusownictwa.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej