Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

W garnizonie Drawsko pobiegli ku czci bohaterów

  • Napisane przez  CSB
W garnizonie Drawsko pobiegli ku czci bohaterów

5 marca br. w garnizonie Drawsko odbyła się już kolejna edycja biegu ku czci bohaterów, którzy walczyli za naszą wolność.

Historia biegu sięga 1 marca 2011 roku, gdy ustanowiono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Honorując święto upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego, działającego w latach 1944-1963 w dobie przedwojennych granic Rzeczpospolitej Polskiej. Od 2015 roku bieg ma charakter ogólnopolski na stałe wpisując się w kalendarz biegowy. Długość trasy jest odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ,,Laluś”.

Bieg miał charakter czysto rekreacyjny i symboliczny – nie ważna była rywalizacja czy czas, w jakim pokonało się trasę, ale wspólne oddawanie hołdu Żołnierzom Wyklętym. W zmaganiach wzięli udział nie tylko żołnierze z CSB Drawsko, czy wytrawni „biegacze’’, ale również amatorzy oraz cale rodziny. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia biegu, medale oraz koszulki z symboliką Żołnierzy Niezłomnych.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej