Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Czy warto pracować w Kielcach?

  • Napisane przez  Akcja partnerska
Czy warto pracować w Kielcach?

Jeśli zastanawiasz się nad pracą w Kielcach, postaraj się nieco bliżej poznać tamtejszy rynek pracy. Jeszcze niedawno, z powodu pandemii koronawirusa, miasto zmagało się z dość wysokim bezrobociem. Aktualnie jednak sytuacja znacznie się ustabilizowała, a stopa bezrobocia oscyluje w granicach 5%.

Jakie branże dominują w Kielcach?

W Kielcach funkcjonuje wiele dużych firm, które oferują miejsca pracy zarówno dla specjalistów, jak i dla kandydatów bez doświadczenia. Rozwija się tutaj głównie przemysł przetwórczy, budowlany oraz spożywczy. Już od paru lat duży wpływ na gospodarkę ma także sektor usług. Ponadto warto wspomnieć o branży IT. W Kielcach funkcjonuje Kielecki Park Technologiczny, który specjalizuje się w nowoczesnych technologiach oraz energii odnawialnej. Istotną gałęzią rynku w tym mieście jest również przemysł elektromaszynowy. Należy podkreślić, że w Kielcach coraz więcej pracodawców oferuje zdalny tryb wykonywania obowiązków zawodowych. Praca w tej formie cieszy się coraz większą popularnością i świetnie sprawdza się w różnych branżach.

Zawody deficytowe w Kielcach

Ze względu na dynamiczny rozwój IT, w Kielcach wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z sektora nowoczesnych technologii. Poszukiwani są głównie programiści, analitycy danych, testerzy aplikacji czy specjaliści od cyberbezpieczeństwa. W tym mieście jest także bardzo duży popyt na przedstawicieli branży budowlanej, w tym pracowników robót wykończeniowych. Można również dostrzec rosnące zapotrzebowanie na pracowników z sektora beauty. Pracowników poszukują salony fryzjerskie, salony manicure i salony kosmetyczne. Na szybkie znalezienie pracy w Kielcach mogą też liczyć kierowcy samochodów ciężarowych, kurierzy, magazynierzy i spedytorzy. To miasto to także dobry wybór dla kucharzy, cukierników i innych przedstawicieli branży spożywczej. Pracę można również zdobyć w sektorze medycznym oraz związanym z pomocą społeczną.

Podsumowanie

Kielce cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy chcą poprawić swoje warunki finansowe. Wiele osób decyduje się w tym mieście na pracę zdalną, co w przypadku osób z innych regionów jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Szeroki wybór ofert pracy sprawia, że każdy kandydat ma szansę znaleźć coś dla siebie.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej