Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Nowe miejsce rekreacji w Drawsku Pomorskim. Powstanie stanica wodna

  • Napisane przez  WZP
Podpisanie umowy w ramach PO RYBY 2014-2020 - Powiat Drawski Podpisanie umowy w ramach PO RYBY 2014-2020 - Powiat Drawski

W tym roku, przy Parku Chopina w Drawsku Pomorskim, powstanie stanica wodna, która uatrakcyjni pobyt nad Drawą. Realizacja inwestycji będzie możliwa dzięki środkom z PO RYBY 2014-2020. Umowę wsparcia podpisał, ze starostą Drawskim Stanisławem Cybulą, członek zarządu województwa Stanisław Wziątek.

- Szlak nad Drawą zachwyca krajobrazami i naturą, a będzie jeszcze bardziej, kiedy przybędzie nowoczesna infrastruktura - mówił członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek.

W ramach stanicy wodnej, która powstanie przy ul. Warmińskiej 2, w pobliżu Parku Chopina, stanie wiata z siedzeniami oraz utworzone zostanie miejsce na ognisko. W projekcie zaplanowano także budowę pomostu na rzece Drawie oraz zagospodarowanie pobliskiego terenu, dzięki któremu pojawią się elementy małej architektury takie jak ławki, kosze.

Unijne dofinansowanie dla Powiatu Drawskiego z PO RYBY 2014-2020 wyniesie blisko 190 tys. zł. Całkowity koszt inwestycji, która planowo zakończy się pod koniec grudnia 2023 r., to ponad 260 tys. zł.

Środki trafią do beneficjenta za pośrednictwem SLGD „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim”.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej