Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Akcja „Myśliwi edukują” w Przedszkolu Publicznym w Czaplinku

  • Napisane przez  UM Czaplinek
Akcja „Myśliwi edukują” w Przedszkolu Publicznym w Czaplinku

13 stycznia roku Przedszkole Publiczne w Czaplinku odwiedził prezes Koła Łowieckiego nr 7 „Myśliwiec” w Czaplinku Łukasz Wasilewski. Celem spotkania było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz kształtowanie opiekuńczego stosunku do zwierząt.

W  ramach tematu tygodniowego „Pomagamy zwierzętom w zimę”  pan Łukasz zapoznał dzieci ze sposobami dokarmiania zwierząt leśnych, zaznaczając przy tym, iż taka pomoc jest potrzebna tylko wtedy, gdy zima jest śnieżna. Przedszkolaki dowiedziały się również, co to jest paśnik i jakie smakołyki myśliwi zostawiają w nim w razie konieczności, między innymi dla saren, jeleni i dzików. Z zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek na temat zwierząt zamieszkujących nasze okoliczne lasy. Dzieci chętnie zadawały pytania i słuchały udzielanych na nie odpowiedzi.

Na zakończenie wizyty myśliwy obdarował wszystkich uczestników spotkania bransoletką odblaskową a dzieci odwdzięczyły się wykonanymi na tę okazję rysunkami i laurkami.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej