Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Canto Libero ma 18 lat. To był przepiękny jubileuszowy koncert (Fotorelacja)

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Na 18 – lecie swojej działalności Chór Canto Libero z drawskiego ośrodka kultury postanowił zaprosić przyjaciół, mieszkańców oraz wielbicieli muzyki chóralnej na mały jubileusz. Z tej okazji w „starym” Ośrodku Kultury odbył się koncert kolęd.

Chór bardzo przygotował się do koncertu jubileuszowego. Z tej okazji do udziału zaproszono także dawnych członków chóru, którzy aktualnie zawiesili lub zakończyli swoją karierę chóralną w Canto Libero. Tak więc na scenie pojawili się praktycznie wszyscy członkowie chóru z 18 lat działalności.

Całą uroczystość prowadziła Agnieszka Chwastek jednocześnie prowadząca akompaniament na fortepianie.

Dyrygentka Ewa Gadzina zaczęła kolędą zaśpiewaną przez pierwszy skład zespołu. Później na scenę przybywali kolejni wokaliści. To pokazywało jak zmieniał się sam chór. Od zespołu żeńskiego do chóru mieszanego. Pani Ewa Gadzina nie zapomniała również o widzach, których „zmusiła” do wspólnego śpiewania, a na koniec „przyjęła” do chóru.

Całości atmosfery dopełnili widzowie dając owacje na stojąco. Sala widowiskowa była wypełniona, a dwa pierwsze rzędy pozostawiono dla samych członków chóru, którzy często zmieniali się na scenie. Życzenia chórowi złożyli również zaproszeni goście, Przewodnicząca Powiatu Drawskiego Urszula Ptak oraz gospodarz obiektu Zastępca Dyrektora Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim Renata Żołądkiewicz.

Na koniec wszystkich zaproszono na kolejny koncert z okazji 20 lat działalności.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej