Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Łańcuch wrośnięty w szyję psa. Dzisiaj zapadł wyrok

  • Napisane przez  DSI
Fot. TOZ Fot. TOZ

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o sprawie psiaka, którego uratowano, Miał on wrośnięty łańcuch. Teraz zapadł wyrok w tej sprawie.

Takiej interwencji nasze towarzystwo opieki nad zwierzętami jeszcze nie miało – Gdy zobaczyłem pieska zabrałem go natychmiast do weterynarza razem z łańcuchem - mówił wtedy Bartek Olczyk z TOZ ZDR.

31 sierpnia w jednej z miejscowości w gminie Wierzchowo TOZ ZDR przeprowadzał interwencję dotyczącą sposobu opieki nad zwierzęciem. Problemy z psem zgłosili mieszkańcy wsi. Kiedy na miejsce przybył Bartek Olczyk z TOZ ZDR zobaczył małego psiaka przymocowanego do łańcucha. Ten łańcuch na szyi umocowany był jeszcze trytkami, i co przerażające kłódką.

Wolontariusz nie mogąc oswobodzić psa z łańcucha i widząc, że cierpi zabrał go natychmiast do złocienieckiego weterynarza z łańcuchem.  Tam próbowano oddzielić łańcuch od szyi za pomocą narzędzi. Nie udało się i konieczne było wezwanie strażaków z OSP Złocieniec, którzy przy użyciu profesjonalnego sprzętu oddzielili psiaka.

Interwencja TOZ. Gdy wolontariusz zobaczył co się dzieje z psiakiem zabrał go razem z łańcuchem

Teraz w sprawie został wydany wyrok, a jak poinformował Bartek został wezwany na świadka.

Sędzia nakazał pół roku prac społecznych i tysiąc złotych na rzecz stowarzyszenia orzekł sąd rejonowy w Drawsku pomorskim za znęcanie się nad psem.

Wyrok stanowczo za niski jednak sędzia wytłumaczył wyrok ciężką sytuacją oskarżonej, jej sytuacją rodzinną oraz finansową. Niestety w Wierzchowie nie jest to jedyny przypadek który wymaga interwencji jednak sami nie damy rady a współpraca z gminą Wierzchowo nie należy do najłatwiejszych – skomentowali działacze prowadzący profil TOZ ZDR.

 

Interwencja TOZ. Gdy wolontariusz zobaczył co się dzieje z psiakiem zabrał go razem z łańcuchem
Interwencja TOZ. Gdy wolontariusz zobaczył co się dzieje z psiakiem zabrał go razem z łańcuchem

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej