Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ortodoncja, czyli skuteczna korekta uzębienia

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Ortodoncja, czyli skuteczna korekta uzębienia

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii , która może pomóc przywrócić ładny uśmiech w każdym wieku. Warto odwiedzić ortodontę w Poznaniu, żeby sprawdzić, czy nasze zęby wymagają interwencji specjalisty. Lekarz ustali plan leczenia ortodontycznego i zlikwiduje problemy z uzębieniem.

Kto kwalifikuje się do leczenia ortodontycznego?

Ładny uśmiech jest marzeniem każdego z nas. Niestety przez wady zgryzu nasze samopoczucie spada. Możemy rozwiązać ten problem, udając się do specjalisty. Ortodoncja Poznań zajmuje się leczeniem dostosowanym do wymagań pacjenta i indywidualnych potrzeb. Jednak im wcześniej udamy się do gabinetu, tym szybciej możemy spodziewać się pierwszych efektów. Czas leczenia zależny jest od tego, w jakim stanie jest zgryz pacjenta. Drogę do pięknego uśmiechu warto rozpocząć jak najwcześniej. Wiek pacjenta jest istotny, ponieważ u dzieci zazwyczaj okres leczenia jest znacznie krótszy.

Dlaczego należy dbać o higienę jamy ustnej?

Przyczyną próchnicy są głównie bakterie. W jamie ustnej jest ich około 300 rodzajów, ale szkodliwe są te, które produkują kwasy organiczne i rozkładają cukry. Utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej może być utrudnione przez nieprawidłowy układ zębów. Nowoczesna ortodoncja wraz z uzyskaniem prostych zębów, któe stanowią aspekt wizualny, zapewnia także znacznie ułatwiony proces dbania o higienę.  Zęby stałe wymagają odpowiedniej pielęgnacji. W tym celu neleży sięgnąć po szczoteczkę i pastę, które zostały wybrane stosownie pod nasze uzębienie. Ważne są czas czyszczenia oraz odpowiednia technika mycia, czego zazwyczaj nie przestrzegamy. Na stany zapalne wpływa także niewłaściwa dieta. W naszym jedzeniu powinny znaleźć się witaminy i minerały. Zęby psują się od nadmiaru cukru oraz bezpośredniego wpływu kwasów, więc w tej sytuacji warto przywiązywać również wagę do produktów spożywczych, które wybieramy na co dzień.

Jak przebiega leczenie ortodontyczne?

Kluczową rolę odgrywa prawidłowa diagnoza. Pierwsza wizyta jest ważna, w jej trakcie ortodonta przeprowadza wywiad, zadając pacjentowi kilka pytań, dotyczących stanu uzębienia, nawyków oraz przyzwyczajeń. Bardzo ważne są zdjęcia rentgenowskie pokazujące rozkład uzębienia. Stomatolog musi sprawdzić, czy w szczęce są zęby nadliczbowe lub zatrzymane oraz w jakim stanie znajdują się korzenie i przyzębie obecnych zębów stałych. Na tej podstawie ustala przebieg leczenia i jeśli jest taka konieczność to zaleca konkretny aparat ortodontyczny. Po założeniu aparatu pacjent musi uczęszczać na wizyty kontrolne, weryfikujące postępy leczenia. Leczenie retencyjne ma na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

Jakie są aparaty ortodontyczne?

Aparaty ruchome stosowane są u dzieci i mają na celu skuteczne zahamowanie wady zgryzu, zapewniając proste zęby. Są bardzo wygodne, ponieważ można je zdejmować, co ułatwia codzienne funkcjonowanie. Dodatkową zaletą jest dobranie koloru. Innym rodzajem są aparaty elastyczne, korygujące wady we wczesnej fazie, zapobiegając problemom z zębami stałymi. Dzieci noszą je kilka godzin dziennie. Dla osoby dorosłej przeznaczony jest aparat stały, który mocuje ortodonta. Jeśli danej osobie zależy na prostowaniu zębów, ale nie chce, żeby rzucał się w oczy, wybiera niewidoczne, przezroczyste nakładki, które zdejmuje w razie potrzeby.

Jakie leczenie oferuje klinika Perioffice ortodoncja Poznań?

Poradnia oferuje kompleksowe usługi ortodontyczne. Ortodoncja pomaga w utrzymaniu harmonijnych rysów twarzy, pod warunkiem że pacjent przejdzie całe leczenie, a czas jego trwania jest uzależniony od jego stanu uzębienia i stosowania się do zaleceń specjalisty. Ortodonta dobiera metodę indywidualnie. - jest ona bezpośrenio uzależniona od występujących nieprawidłowości, wad zgryzu. Z usług może skorzystać każdy, jeśli będzie się kwalifikował do leczenia, co ocenia ortodonta Poznań. Leczenie ortodontyczne przeprowadza wykwalifikowany personel medyczny.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej