Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Certyfikat dla laboratorium drawskiego szpitala. Bardzo dobra ocena Centralnego Ośrodka Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Laboratorium Medyczne przy Szpitalu im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim może pochwalić się zdobyciem certyfikatów potwierdzających jakość świadczonych usług.

W prowadzonym przez Grupę American Heart of Poland Szpitalu im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku laboratorium medyczne otrzymało certyfikat nadawany przez Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej.

Jest to jednostka zależna Ministerstwu Zdrowia. Certyfikat potwierdza pozytywną (bardzo dobrą) ocenę roczną dla wszystkich wytypowanych kryteriów jakościowych.

Takimi certyfikatami dysponują od roku 2021 Laboratoria Medyczne prowadzone przez Grupę American Heart of Poland w Ustroniu, Bielsku-Białej oraz Katowicach – informuje Beata Staniszczyk z Grupy American Heart of Poland

Laboratoria w Polsce mają prawny obowiązek uczestnictwa w kontroli (Ogólnopolskim Programie Zewnętrznej Oceny), prowadzonej przez Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej.

Certyfikat otrzymują tylko jednostki spełniające najwyższe standardy jakości. Pozostałe jednostki otrzymują Zaświadczenia uczestnictwa w programach.

W zależności od parametru/badania częstotliwość kontroli wynosi 2-4 razy w roku. Certyfikat jest wydawany za rok poprzedni i obowiązuje na kolejny rok.

Certyfikat dla laboratorium drawskiego szpitala. Bardzo dobra ocena Centralnego Ośrodka Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej