Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Trochę polityki. Czy Polska 2050 w powiecie drawskim rośnie w siłę?

  • Napisane przez  DSI
Fot. Krzysztof Bednarek Fot. Krzysztof Bednarek

Ostatnio na zaproszenie Lidera Regionu Stowarzyszenia Polska 2050 oraz Zarządu Koła Powiatowego Stowarzyszenia Polska 2050 powiat drawski odwiedził poseł na Sejm RP Tomasz Zimoch. W świetlicy wiejskiej w Bralinie poseł spotkał się z sympatykami i członkami Stowarzyszenia.

Tomasz Zimoch znany jest przede wszystkim jako dziennikarz i komentator sportowy, a obecnie poseł koła parlamentarnego Ruchu Polska 2050, z wykształcenia jest prawnikiem, a z zamiłowania działaczem społecznym wspierającym m.in. akcję pn. „Drużyna szpiku”, a także akcję zasilania w książki małych bibliotek w całym kraju.

Trochę polityki. Czy Polska 2050 w powiecie drawskim rośnie w siłę?

Spotkanie to czas kiedy mogliśmy porozmawiać o sprawach, które nas dotykają na co dzień, utrudniają nam życie. Przedstawiając je liczymy na wprowadzenie skutecznych zmian – relacjonuje Krzysztof Bednarek

Podczas rozmów zwrócono uwagę na  sprawę subwencji środowiskowych dla gmin, na terenie których znajdują się parki krajobrazowe i obszary Natura 2000. Na obszarach objętych ochroną rozwój gospodarczy jest ograniczony, a gminy i przedsiębiorcy nie otrzymują z tego tytułu żadnych rekompensat. Problem ten dotyczy  gmin  powiatu drawskiego.

Trochę polityki. Czy Polska 2050 w powiecie drawskim rośnie w siłę?

Niedofinansowanie samorządów w zakresie edukacji, bezpieczeństwa, problemy dotyczące rolnictwa oraz bieżąca sytuacja prawna obywateli Ukrainy przebywających na terenie naszego kraju to zagadnienia, które warte są zainteresowania przedstawiciela parlamentu.

Rozmawialiśmy o problemach jakie pojawiają  się w wielu gminach  i wymagają poważnych korekt i modyfikacji prawnych. Prosiliśmy posła o interwencję w tych  sprawach, mając nadzieję na przedstawienie naszych wniosków na kolejnych obradach komisji i zespołów tematycznych informuje Krzysztof Bednarek

Trochę polityki. Czy Polska 2050 w powiecie drawskim rośnie w siłę?

Spotkanie w Bralinie trwało kilka godzin. Uczestniczyli w nim członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Polska 2050, przedstawiciele stowarzyszeń działających w naszym regionie, nauczyciele, przedsiębiorcy, rolnicy i seniorzy, przewodniczącą Zarządu Regionu Judyta Fornalczyk i członkiem Zarządu Tomaszem Bukowskim. Obecny był również Robert Sidełko, przewodniczący Koła Polska 2050 Szymona Hołowni w Koszalinie. Gospodarzem i prowadzącym spotkanie był Maciej Słomka, przewodniczący Zarządu Koła Powiatowego.

Trochę polityki. Czy Polska 2050 w powiecie drawskim rośnie w siłę?

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej