Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Nie działają ważne oddziały drawskiego szpitala. Mamy informację, że wkrótce ma wszystko wrócić do normy

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Przez całe święta Bożego Narodzenia część ważnych oddziałów Szpitala im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim była nieczynna. Co ważne mieszkańcy zgłaszali problem z dostępnością nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Teraz praca w szpitalu ma wracać do normy.

24 grudnia zaczęły napływać do nas informacje o problemach z funkcjonowaniem oddziałów szpitala oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w podległej szpitalowi przychodni - tego ostatniego grupa AHOP nie potwierdza.

Jak się dowiedzieliśmy powodem były problemy z obsadą lekarzy wywołanymi problemami losowymi. O szczegółowe wyjaśnienie sytuacji poprosiliśmy dział komunikacji grupy American Heart of Poland.

American Heart of Poland informuje, że w związku z nagłym zachorowaniem jednego z członków zespołu lekarskiego, poważną sytuacją osobistą drugiego członka zespołu lekarskiego oraz brakiem możliwości zrealizowania pilnego zabezpieczenia personelu lekarskiego w okresie okołoświątecznym, zmuszeni byliśmy wstrzymać od 22 grudnia od godziny 15.00 do 27 grudnia włącznie przyjęcia do oddziału pediatrii, neonatologii i położniczego – przekazała nam Magdalena Iwańska. Specjalista ds. komunikacji i PR

Dalsza część komunikatu 

Była to pierwsza taka sytuacja w historii szpitala. Jednocześnie Szpital dołożył wszelkich starań, aby zapewnić pacjentom opiekę i bezpieczeństwo. W dwóch punktach prowadzonych przez Szpital – w Drawsku Pomorskim i Złocieńcu – łącznie przez okres Świąt przyjętych zostało ponad 200 pacjentów. Dodatkowo o sytuacji zostały poinformowane odpowiednie służby: Wojewoda Zachodniopomorski, Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego – przekazują informacje pracownicy grupy

Jak zapewnia grupa AHOP od jutra – 28.12 – sytuacja powinna wrócić do normy i przywrócona zostanie pełna funkcjonalność szpitala.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej