Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

W naszych parafiach rozpoczyna się kolęda. Ksiądz odwiedzi Cię tylko wtedy, gdy złożysz zaproszenie. Pierwsze wizyty już 27 grudnia.

  • Napisane przez  DSI
W naszych parafiach rozpoczyna się kolęda. Ksiądz odwiedzi Cię tylko wtedy, gdy złożysz zaproszenie. Pierwsze wizyty już 27 grudnia.

Już wkrótce rozpoczyna się tzw. kolęda, czyli wizyta duszpasterska. Jak informują księża w naszych parafiach duchowni wejdą tylko do domów tych rodzin, które to zgłosiły lub złożyły odpowiednie zawiadomienie.

Niektóre z kościołów padały pierwsze informacje o nadchodzącej kolędzie.

Czaplinek

W Czaplinku w Parafii pw. Trójcy Świętej kolęda księży rozpoczyna się już 27 grudnia. Zgłoszenia na kolędę były przyjmowane do 20 grudnia. W najbliższych dniach księża odwiedzą ul. Kochanowskiego (wtorek, 27 grudnia), w środę, 28 grudnia  ul. Wałecką, ul. Dworcową, ul. Spokojną, w czwartek, 29 grudnia – ul. Pławieńską, ul. Mickiewicza, ul. Żeromskiego, ul. Staszica, a w piątek, 30 grudnia – ul. Grunwaldzką, ul. Poznańską i ul. Sikorskiego.

Drawsko Pomorskie

W Drawsku Pomorskim w Dużej Parafii nie podano jeszcze rozkładu odwiedzin księży. Wiemy, że księża poprosili aby zaproszenia na wizytę duszpasterską składać do końca tygodnia w zakrystii, w kancelarii, na tacę lub do skrzynki pocztowej na plebanii.

Księża również proszą aby zaznaczyć czy wizyta może się odbyć w godzinach przedpołudniowych.

Również w św. Pawła w Drawsku Pomorskim konieczne jest złożenie zaproszenia.

Wzorem roku poprzedniego z wizytą duszpasterską tzw. „kolędą” udam się w parafii tylko do tych rodzin i osób, które złożyły w stosownym czasie zaproszenie do odwiedzenia i pobłogosławienia ich domów i mieszkań – informuje duchowny.

Kolęda w parafii pw. Św. Pawła rozpocznie się 3 stycznia od wiosek. Plan odwiedzin kolędowych podany zostanie w przyszłą niedzielę.

Kalisz Pomorski

W Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kaliszu Pomorskim księża proszą aby zaproszenia złożyć do 30 grudnia w zakrystii lub w skarbonie w kruchcie kościoła. Kolęda rozpocznie się 2 stycznia 2023 r., według wyznaczonych miejscowości i ulic, odbywać się będzie w godzinnych od 10.00 do 14.00 i od 16.00 do 20.00. 

Złocieniec

W Parafii p.w. Św. Jadwigi Królowej w Złocieńcu wizyta duszpasterska będzie po Nowym Roku. Jak informuje ks. proboszcz ministranci dzień wcześniej powiadomią o kolędzie i zapiszą chętnych. Ksiądz wskazuje, że zawsze jest możliwość zmiany terminu lub indywidualnego zaproszenia. 

Wierzchowo

Inaczej będzie w Wierzchowie. Jak informują duchowni z Parafii Świętego Wojciecha w Wierzchowie w tym roku z kolędą pójdziemy tradycyjnie od domu do domu.

Wizytę duszpasterską rozpoczynają zaraz po świętach, w środę 28 grudnia.

Oto plan kolędy:

  • Środa 28.12.2022:  jeden ksiądz: Bonin i Radomyśl, drugi ksiądz: Wierzchówko 1 i 2
  • Czwartek 29.12.2022: jeden ksiądz: Garbowo i Nowe Laski od nr 26 do 30, drugi ksiądz: Nowe Laski od nr 1 do 24 oraz 14a i 14i
  • Piątek 30.12.2022: jeden i drugi ksiądz: Żeńsko

Tutaj odwiedziny duszpasterskie księża rozpoczynają od godz. 1500.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej