Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ścieżka pieszo-rowerowa w Czaplinku nad jez. Drawsko będzie dłuższa

  • Napisane przez  DSI
Ścieżka pieszo-rowerowa w Czaplinku nad jez. Drawsko będzie dłuższa

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyznał gminie Czaplinek dofinansowanie w kwocie 137 305 zł na budowę ścieżki pieszo-rowerowej. Nowy fragment w Czaplinku będzie miał długość 155 mb.

Dobudowany zostanie on na odcinku od nadbrzeża jeziora Drawsko do skrzyżowania ulic Parkowej i Drahimskiej w Czaplinku. Tym samym w 100% zostanie zrealizowany zakres zaprojektowanej ścieżki.

Ścieżka pieszo-rowerowa na nadbrzeżu jeziora Drawsko w Czaplinku budowana jest etapami od 2018 roku, kiedy za środki pochodzące z budżetu gminny Czaplinek został wybudowany odcinek o długości 530 mb.

W 2021 roku dzięki środkom przyznanym z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 wybudowany został kolejny odcinek ścieżki o długości 520 mb.

W 2023 roku dzięki Związkowi Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej, który pozyskał dofinansowanie w ramach Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 2 340 000 zł (90% szacowanego kosztu na poziomie 2 600 000 zł), wybudowany zostanie pozostały zakres ścieżki pieszo-rowerowej od parkingu przy ul. Złocienieckiej do Ośrodka Wypoczynkowego „Drawtur” o długości 2000 mb.

Dzięki realizacji zadania nadbrzeże jeziora Drawsko w Czaplinku zostanie połączone ze ścieżką rowerową wojewódzką zaplanowaną do budowy w roku 2023 przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Szacunkowy koszt wykonania tego odcinka ścieżki wynosi 217 812 zł.

W dniu 9 grudnia 2022 r. Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska i Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz podpisali umowę w sprawie przyznanego dofinansowania.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej