Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Nowa ścieżka pieszo-rowerowa, plac zabaw i dwie nowe, małe firmy. Środki PROW dla powiatu drawskiego

  • Napisane przez  Mat. pras.
Nowa ścieżka pieszo-rowerowa, plac zabaw i dwie nowe, małe firmy. Środki PROW dla powiatu drawskiego

Dzięki unijnemu wsparciu na terenie powiatu drawskiego powstanie nowy plac zabaw i ścieżka pieszo-rowerowa. Otworzą się również dwie małe firmy. Umowy z 4 beneficjentami, przyznające łączne wsparcie ok. 450 tys. zł, podpisała 9 grudnia 2022 r. członkini zarządu Anna Bańkowska.

Nowe, atrakcyjne miejsce do odpoczynku i spędzania czasu powstanie w Złocieńcu. Na nowym placu zabaw pojawią się urządzenia zabawowe i gimnastyczne takie jak: huśtawki, bujak motor, karuzela czy bocianie gniazdo. Inwestycję zrealizuje Gmina Złocieniec, przy wsparciu z PROW 2014-2020 w wysokości ok. 115 tys. zł. 

Na terenie powiatu drawskiego powstanie także nowa ścieżka pieszo-rowerowa o długości 155 m. Inwestycja będzie realizowana na odcinku od skrzyżowania ul. Parkowej i ul. Drahimskiej w Czaplinku do istniejącej na nadbrzeżu jeziora Drawsko ścieżki pieszo-rowerowej. Wsparcie dla Gminy Czaplinek z PROW 2014-2020 na ten cel to blisko 140 tys. zł.

Ponadto dzięki podpisanym w tym tygodniu porozumieniom, z dofinansowania Unii Europejskiej dedykowanego obszarom wiejskim skorzystają jeszcze lokalni przedsiębiorcy. Wsparcie z PROW 2014-2020, po 100 tys. dla każdego beneficjenta, pozwoli na otwarcie dwóch firm. Jedna z nich będzie zajmować się usługami arborystycznymi, druga świadczyć usługi na rynku budowlanym i drogowym.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej