Włamanie do siedziby klubu sportowego

  • Napisane przez  mł. asp. Agnieszka Waszczyk
Fot.: Robert Linder, sxc.hu Fot.: Robert Linder, sxc.hu

Wierzchowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kilka dni temu włamał się do siedziby miejscowego klubu sportowego. 19-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem.

Klika dni temu policjanci z Wierzchowa otrzymali zgłoszenie, że do miejscowego klubu sportowego ktoś się włamał. Nieznany sprawca wybił szybę, po czym z wnętrza pomieszczenia ukradł kilka piłek, koszulkę oraz 80 kart zawodnika klubu. Praca miejscowego dzielnicowego oraz zebrane przez niego w tej sprawie informacje zaowocowały zatrzymaniem sprawcy. 

Wczoraj do policyjnego aresztu trafił 19-letni mieszkaniec gminy Wierzchowo. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i przyznał się do jego popełnienia. 

19-latek nie potrafił jednak wytłumaczyć swojego postępowania. Za wszystko obwiniał alkohol, którego widocznie w nadmiarze spożył tamtego wieczora. Skruszony sprawca oddał karty zawodnika, które jak się okazało schował w trawie niedaleko swojego domu. Policjanci odzyskali też jedną z piłek oraz skradzioną z klubu koszulkę, którą włamywacz założył na czas popełnianego przez siebie przestępstwa. Wkrótce 19-latek za swój czyn odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 

  

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto