Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Terapia uzależnień od alkoholu - co warto wiedzieć?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Terapia uzależnień od alkoholu - co warto wiedzieć?

Wyjście z uzależnienia to niejednokrotnie niezwykle długa droga, która wymaga właściwej pomocy. Z myślą o wszystkich osobach, które borykając się z problemami i trudami dnia codziennego szukały ucieczki w alkoholu stworzono terapię. Ta pozwoli uporać się z towarzyszącym bólem i zwalczyć ciągłą chęć sięgnięcia po kieliszek napoju wyskokowego. Sprawdź, co możesz zrobić dla siebie i swoich bliskich, aby na nowo odzyskali dawną radość życia. 

  • Leczenie uzależnienia - terapeuta alkoholowy 
  • Sposoby leczenia uzależnienia od alkoholu  - terapia alkoholowa 

Leczenie uzależnienia - terapeuta alkoholowy 

Uzależnienie od alkoholu to jedna z najczęstszych chorób spotykająca zarówno młode, jak i starsze osoby. Przyczyny popadnięcia w nałóg mogą być różne. Często wpływ mają uwarunkowania środowiskowe, zły tryb życia, brak odpowiedniego wsparcia, przewlekły stres, czy przeświadczenie o niespełnianiu oczekiwań osób, na których nam najbardziej zależy. Ważne, aby zauważając problem zgłosić się po odpowiednią pomoc, w której z pewnością sprawdzi się wykwalifikowany terapeuta uzależnień. 

To właśnie terapeuta alkoholowy po wstępnym wywiadzie dobiera właściwe metody leczenia alkoholizmu. Co najważniejsze w całym procesie odzyskiwania zdrowia, osoba chora sama musi chcieć podjąć leczenie i być świadoma swoich problemów. Choroba alkoholowa potrafi skutecznie zniszczyć życie, dlatego tak ważna jest indywidualna rozmowa z pacjentem. To podczas niej specjaliści psychoterapii uzależnień próbują odnaleźć źródło problemu oraz nauczyć pacjenta innych metod wychodzenia z kryzysu i łagodzenia bólu. 

Sposoby leczenia uzależnienia od alkoholu - terapia alkoholowa 

Leczenie alkoholizmu to proces długofalowy. Często podjęcie samej terapii poprzedza detoks osoby uzależnionej, która po odstawieniu napoju procentowego odczuwa tzw. głód alkoholowy. Sama rozmowa ze specjalistą to jednak za mało. Dobry terapeuta uzależnień w Warszawie skupia się nie tylko na rozmowie sam na sam. Istotnym elementem jest również wdrożenie spotkań z grupą podobnych do pacjenta osób. To da mu poczucie, że wiele osób boryka się z podobnymi problemami do niego i pomoże spojrzeć na siebie z nieco innej, dalszej perspektywy. 

Terapia uzależnień często jest dużo łatwiejsza przy właściwym wsparciu osób z bliskiego otoczenia. To niezwykle ważne, aby nie tylko pomoc choremu w wyjściu z nałogu, ale również dać mu poczucie, że po wyjściu z ośrodka czeka go kochający dom. Opieka w ośrodkach terapii uzależnień jest realizowana na najwyższym poziomie z maksymalnym ukierunkowaniem na pacjenta. 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej