Pierwsza pomoc u dzieci - szkolenie na drawskim dworcu

  • Napisał 
Alicja Roganowska prezentuje jak prawidłowo wykonywać oddechy ratownicze. Fot. Adam Cygan Alicja Roganowska prezentuje jak prawidłowo wykonywać oddechy ratownicze. Fot. Adam Cygan

Co zrobić w przypadku zakrztuszenia, nagłego zatrzymania krążenia lub w przypadku braku oddychania u dziecka? 

Tego wszystkiego można było się dowiedzieć na spotkaniu organizowanym przez stowarzyszenie Żarek na sali konferencyjnej drawskiej informacji turystycznej. W sobotę szkolenie prowadzili Alicja Roganowska i Michał Walkiewicz.

Na zajęciach omówiono zabiegi resuscytacyjne zarówno w stosunku do niemowlaków, dzieci najmłodszych jak i starszych. Szkoleni otrzymali informacje o tym jak dokonać oceny stanu przytomności dziecka, jak udrożnić drogi oddechowe, prowadzić uciskanie klatki piersiowej i oddechy ratownicze.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu ,,Złota godzina” realizowanego przez Stowarzyszenie „Żarek”. Projekt zakłada, że od lutego do sierpnia grupa młodzieży ma nauczyć się współpracy w grupie, nabrać samodzielności oraz pewności siebie, a także przyswoić wiedzę teoretyczną i praktyczną z dziedziny udzielania pomocy przedlekarskiej. Druga część sobotniego spotkania dotyczyła zasad udzielania pierwszej pomocy niemowlętom i dzieciom. W spotkaniu uczestniczyły zarówno pary, które spodziewają się w najbliższym czasie dzieci, a także osoby, które już są rodzicami. Projekt "Złota godzina" realizowany jest w ramach programu "Równać szanse".

Stowarzyszenie „Żarek” serdecznie dziękuje Panu Burmistrzowi Zbigniewowi Ptakowi za udostępnienie sali oraz pracownikom Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim za obsługę, a także Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim – Robertowi Buszta za udostępnienie sprzętu szkoleniowego.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto