Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Sprzedaż węgla na preferencyjnych warunkach w Czaplinku. Jest komunikat urzędu

  • Napisane przez  DSI
Sprzedaż węgla na preferencyjnych warunkach w Czaplinku. Jest komunikat urzędu

Jak poinformował Urząd Miejski w Czaplinku konieczna jest weryfikacja potrzeb, dlatego ratusz zachęca osoby fizyczne prowadzące gospodarstwo domowe na terenie Gminy Czaplinek, wyrażające chęć zakupu węgla kamiennego w preferencyjnej cenie, do składania wniosków w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Czaplinku.

Urząd wskazał, że ewentualna dystrybucja węgla przez gminę Czaplinek dla osób fizycznych w gospodarstwie domowym na wniosek osób fizycznych prowadzących gospodarstwo domowe, którego głównym źródłem ogrzewania zgłoszonym do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków jest kocioł na paliwo stałe wykorzystujący węgiel kamienny.

Urzędnicy poinformowali również, że węgiel zakupić będą mogły wyłącznie te gospodarstwa domowe, które spełniają warunki uprawniające do otrzymania dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym.

Tak samo jak w przypadku dodatku węglowego, zakup preferencyjny będzie możliwy wyłącznie dla jednego gospodarstwa domowego zamieszkującego pod danym adresem.

Zbieranie wniosków posłuży do oszacowania ilości zapotrzebowania na węgiel.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej