Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zajęcia klas policyjno – penitencjarnych w Zakładzie Karnym w Wierzchowie

  • Napisane przez  ZS
Zajęcia klas policyjno – penitencjarnych w Zakładzie Karnym w Wierzchowie

Klasy policyjno-penitencjarne 2c oraz 3c liceum w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim wraz z opiekunami Martyną Pacześną i Krzysztofem Wójciakiem, wzięła udział w zajęciach w Zakładzie Karnym w Wierzchowie.

Klasa 3c realizowała zajęcia wynikające z planu pracy certyfikowanej klasy penitencjarnej. Pierwsza część zajęć odbyła się na strzelnicy, gdzie uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa podczas strzelań oraz mieli możliwość poznać broń używaną przez Służbę Więzienną, m.in. pistolety Walter, karabinki Beretta i strzelby gładkolufowe. Następnie uczniowie dowiedzieli się jak działa i czym zajmuje się Oddział Terapeutyczny. Obejrzeli również prace wykonywane przez więźniów w trakcie terapii zajęciowej.

Klasa 2c zapoznała się z zadaniami oraz strukturą działania Zakładu Karnego. Uczniowie byli  zainteresowani warunkami służby, pytali o wynagrodzenia oraz o możliwości pracy w Zakładach Karnych. Młodzież zapoznała się z zajęciami więźniów tj. rodzajem wykonywanych prac, na jakiej zasadzie odbywa się wyznaczenie osób do poszczególnych prac, jak wygląda nadzór nad więźniami oraz jak wyglądają odwiedziny więźnia.

Dziękujemy serdecznie za opiekę nad klasami pani porucznik Emilii Zalewskiej oraz za współpracę Dyrektorowi Zakładu Karnego w Wierzchowie, podpułkownikowi Patrycjuszowi Uchrońskiemu.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej